Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt megtehetik egy végrehajtó?

Ezt megtehetik egy végrehajtó?

Figyelt kérdés

Nehéz anyagi helyzetbe kerültem nem rég és nem bírtam fizetni egy hitelt,de pár hónapja elkezdtem anyagilag rendeződni és kaptam egy végrehajtótól levelet hogy valami Kft(gondolom a provident eladta a tartozásom) egy építészeti kft.( ezt nem értem hogy lehet)

Megkaptam a levelet,hogy vonják a fizetésem 33 %-át. 06.01-től

Viszont a párommal közös a bankszámlánk és tegnap előtt felakart rakni a kártyánkra pénzt több 10 ezer forintot erre az automata benyelte a pénz (azonnal telefonáltunk és mondták hogy 2-3 munkanap mire visszakapjuk) Nos visszakaptuk ,de a tartozásom negyedét levette már a végrehajtó. Szóval,ezt így megteheti? a levélben nem ez volt,hanem hogy 06.01-től


2020. máj. 13. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Látni kell a szerződest a providenttel , mit tartalmaz stb pl a gehsjtást aláírtad e . A jogkörét a joghatósagat igazolnia kell mert te es a gehajtó közöt nincs szerződés , nekik mindenről tájekoztatniuk , be kell tartani azt ami rajuk vonatkozik . Ellent lehet mondani alkudozni stb .
2020. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Miért ne tehetné meg? Az a dolga, hogy végrehajtson. Biztos inkasszó van a számlán.
2020. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Végrehajtóval egyeztetni kell h kapj részletfizetést akkor elvileg lekéne vennie a számláról. Nem építészeti cég lesz az tuti, nem az intrum justicia?
2020. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De ha a levélben 06.01-től kezdődik a levonás akkor hogy vonhat le 05.10-én?

Nem Inkasszó volt a számlán az automata volt a rossz.

És hogy veheti le a törlesztés 10X ét amikor 33% ról volt szó?

2020. máj. 13. 20:30
 5/15 A kérdező kommentje:

Pár napja kaptam egy levelet (az elsőt) és már le is vonták 1-2 nap elteltével a 10X-ét. Nem az Intrum Justina

Ennek a KFT-nek Saját tulajdonú ingatlan adásvétele a fő tevékenységük.

2020. máj. 13. 20:35
 6/15 anonim ***** válasza:

De honnan vonták le?

Akkor nem a fizetésedből, hanem a számláról?

Számlánál nincs 33%, ott visznek szinte mindent, akár milliókat is. Épp csak annyit hagynak, hogy ne halj éhen pár napig.

De ez az inkasszó, erre meg azt írod, hogy nem az van. Pedig nagyon úgy tűnik, hogy de.

Honnan veszed, hogy nincs inkasszód? Lehet még nem kaptad meg a bank levelét, vagy lehet nem is küldenek róla semmit.

2020. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen a számláról. A párom tett fel a számlánkra x összeget.

Nem inkasszó mert azonnal hívtuk a bankot és azt mondták,hogy látják a gépen hogy az automatával van a baj és hogy visszautalják a pénzt. Nos visszautalták,de már úgy hogy levette a végre hajtó a pénzt.

De amit kaptam levelet abban az van hogy 06.01-től vonnak és a fizetésem 33 %-át.

2020. máj. 13. 21:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a végrehajtó a bankszámláról vett le pénzt, akkor az INKASSZÓ.
2020. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez bizony inkasszó csak mellé még a gép is rossz volt. Sajnos megteheti a végrehajtó és 35 napig él, ha ez letelt akkor újra ki adhatja. Van egy bizonyos összeg amihez viszont nem nyúlhat. 28500 ft teljesen mentes az inkasszó alól és efölött is valamekkora összeg. Gondolom a bank annyi pénzt adott vissza ami az inkasszálható összeg levonása után megmaradt.
2020. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Most ezt nem értem.. 28500 Ft nál többet nem vehetnek le a számlámról vagy annyinak kell rajta maradni?

2020. máj. 13. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!