Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bit coint ba csak nagyobb...

Bit coint ba csak nagyobb értékben érdemes befektetni? Tehat pld 50e és a felett Vagy egy 10e rest is megéri beváltani rá?

Figyelt kérdés

2020. máj. 17. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit fektetsz be amennyit szeretnél, de alacsonyabb összegeknél a jutalékok arányaiban magasabbak vagyis utána jobban kell nőnie az árfolyamnak, hogy tényleges hasznod legyen.


Szerintem néhány százezer Ft alatt nem érdemes sem kripto-ba sem tőzsébe fektetni, mert egyszerűen túl kicsi az elérhető haszon a macerához képest.


Ezen kívül a kripto "nem ellenőrzött tőkepiaci ügylet" ami miatt nagyon fs az adózása. Ha meg nem adózol utána és a NAV elkap akkor fizetheted a bírságot.

2020. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

így van, még 50ezer Ft-nál is nagyon jóesetben is néhányezer Ft az, amit kereshetnél rajta, de ahogy előttem is írják, ha te azt a pénzt látni akarod, akkor át kell váltanod, amit eleve ugyanúgy, mint normál devizánál, egy kedvezőtlenebb eladási áron tudsz megtenni, plusz jutalékot is vonnak le...tehát ha egy 8-10%-os emelkedés után mire te eladod a bitcoin-t, lehet, hogy marad 2-3ezer Ft plusszod, amiből ugye adózni is kellene, ha hivatalosak akarunk lenni.


hosszútávon meg nem elég kiszámítható, tehát 1 évre befektetve épp úgy lehet, hogy megduplázod a pénzed, mint hogy szép lassan a felére fog csökkenni.

2020. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
En szerintem ha fektetsz kryptoba fektess, az hosszu tavon garantalt befuto ... Es crypto alatt bitcoint ertek. Ne akarj okos lenni az altok szart se ernek
2020. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen jutalekrol beszel 1 eske, revoluton tudez venni indexeket 0 feevel, crypto tozsden tudsz venni butcoint 0.5-5 szazalekos fix feevel. Egyet ertek azzal hogy ilyen kis osszegnel nem erdemes tozsdezni, de bitcoint vehetsz, a volatilitasa + a magas haszon/kockazat miatt szerintem tokeletes
2020. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
azért érdemes befektetni kicsit is, mert nagyon nem mindegy, hogy csak nézője vagy az egésznek vagy a részese. ugy látod igazán, miről van szo, ha érzed is. 50000 Ft-ot érdemes a localbitcoinson venni ott is mikor valaki ép olcsobban adja mint a többi. nagyobb tételben persze lehet variálni nagyobb kedvezményért, de ez mindennel igy van a kereskedelemben. az hogy nem lesz már nagy nyereség eléggé légbőlkapott, senki sem tudja mi lesz a bitcoinnal évek mulva lehet százszorosa is de meg is szunhet. az alap, hogy csak annyit kell berakni amennyinek az elvesztését el tudod viselni. ha ez 50 000 Ft, akkor annyit. amugy meg 1000 Ftért is lehet venni, ha százszorosára felmegy akkor vehetsz belőle pl. egy nagyon nagyon nagyon jo cipőt.
2020. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EgyGabor ***** válasza:

Revolut-on nem veszel Bitcoin-t. Azt nem veheted ki, nem is tudod hogy van-e nekik.


Not your keys, not your coins.

Akkor van Bitcoin-od ha a saját (nem custodial) wallet-edben van.

2020. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!