Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kriptovaluták,tőzsde? Azt nem...

Kriptovaluták,tőzsde? Azt nem értem,hogyha Én veszek egy kriptovalutát vagy tőzsdén egy terméket X áron és annak az ára felmegy akkor ha drága,kik veszik meg?

Figyelt kérdés

Aki akkor megveszi,miért nem vette meg amikor olcsóbb volt?


Eladni pedig csak drágábban éri meg ahogy vettem.


Vagy van olyan, hogy nem tudom adni?


A brókerek hogy csinálják?


2020. máj. 18. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor megveszel egy olyan terméket, amiből semmi hasznod nincs, akkor arra játszol, hogy lesz egy még nagyobb hülye, aki ezért a haszontalan termékért később többet fog fizetni.

Ilyen haszontalan termék a google (Alphabet) részvény is, hiába van csilli pénze a google-nek ha abból nekem mint részvénytulajdonosnak nem ad egy fillért se. Persze számíthatok rá, hogy később majd meggondolja magát és ad nekem is belőle.


Azért nem vette meg korábban, mert pl akkor nem volt pénze, akkor nem érdekelte a tőzsde/bitcoin stb. És arra számít, hogy ez még megy fölfele.

Sajnos nem szólnak, hogy az árfolyam éppen maximumon van-e. Így bárhol veszed meg az rövidtávon mehet föl, le vagy maradhat kb ugyanott.


Olyan is van, hogy valaki megvett valamit, csökkent az ára és most eladja, mert elege van belőle és inkább másik lóra tesz. Nem gondolkodik mindenki úgy, hogy csak drágábban hajlandó eladni.


Minél nagyobb a likviditás annál valószínűbb, hogy el tudod adni. De simán lehet, hogy épp mindenki eladni akar és akkor ugrani fog egyet az árfolyam lefelé. Ha illikvid terméket veszel, vagy olyat, ami képes hirtelen ugrásra, akkor ezzel számolnod kell.

2020. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a logikával azt is megkérdezheted, ki adja el, ha olcsó? A válasz pofonegyszerű: "Aki éhes" ~Leonidasz, 2012

Sosem tudhatod, mi olcsó vagy drága, mert mindig meg kell kérdezned, hogy mihez képest?

2020. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!