Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben az esetben?...

Mit tennétek ebben az esetben? (eBay)

Figyelt kérdés

Vázolom röviden: találtam egy Mandalorian Funko POP figurát egész jó áron, pár száz forinttal olcsóbb lett volna mint amit eddig legolcsóbban láttam akár itthon akár külföldön. 5 dollár + szállítás volt az alap ára. A gond az hogy licites volt, de rengeteg minden volt az eladónak, nem volt rajta egy licit sem. Ez még múlt hét végén volt, akkor licitáltam rá, egész eddig semmi nem volt, pár órája meg jött az értesítés hogy valaki felüllicitálta. És nem csak simán fél dollárral, próbáltam rá 6-ot, 7-et rakni, de még 8-nál is az ő ajánlata volt a "nyerő". Már most így drágább mint itthonról beszerezni, de úgy vagyok vele annyit megér hogy ha már a másik ilyen "kedves" volt, akkor bukja el, ennyit megér az a kis felár, de nem tudom mennyi a max ameddig elmegy, így lehet nagyon sokba kerülne.

A kérdésem: ti licitálnátok rá addig amíg a tiétek a nyerő, nem baj ha többe fáj de ne tudja megszerezni amaz ha már így kibabrált veletek, kölcsönkenyér visszajár, vagy pedig mivel már így is többe van, hagynátok a francba és megelégednétek annyival, hogy mivel rápróbáltatok még 3-szor licitálni, neki se 5 és fél dollár lesz hanem minimum 8? Azaz ő is muszáj lesz mélyebben a zsebébe nyúlni mint tervezte.

Ti melyik opciót választanátok? Elengednétek és elfogadnátok a "vigaszdíjat" (azaz hogy ő is többet fizet), vagy pedig csakazértis elvinnétek előle, nehogy már nyúl vigye a puskát?



2020. máj. 19. 21:55
A kérdező szavazást indított:
Azért is licitálnék amíg én nyerek, ez elvi kérdés, nehogy már legyőzzön egy senki akinek joga se lenne hozzá.
Még egyszer megpróbálnám hogy egy kicsit még drágább legyen neki, de utána már nem erőltetném.
Inkább hagynám és megvenném itthonról a legolcsóbbat ami fix áras.
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "kibabrált"?? Miért babrált volna ki az, aki többet ér valami, mint neked? Ha neki akár a dupláját éri, mint neked, akkor ő annyit adna érte. Ha valaki többet ad valamiért, mint te, akkor abban nincs semmi kibabrálás. Ha annyira kell, ajánlj érte többet és te "babrálhatsz ki" vele.
2020. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Úgy látom nem érted. Szerinted az nem kibabrálás, ha licitálsz valamire ami a legjobb áron van, erre az utolsó napon jön egy tetű és keresztbe tesz neked? Tök jó lett volna az a figura annyiért, ha ez az alak nincs akkor bőven áron alul megvehetem. Így meg fizethetek egész árat vagy még többet érte. Ha szerinted ez korrekt akkor érdekes nézeteid vannak...
2020. máj. 19. 22:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Te még soha nem licitáltál sehol kérdező?

Csak mert akkor elárulom neked, hogy ez így megy.

2020. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
úgy érzem, valaki nem érti a licit lényegét
2020. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Kedves Kérdező! Nem licitált arra a cuccra senki! Ez egy nagyon régi trükk! Felteszi az eladó nagyon olcsóért az árút, és ha valaki licitál, ő maga másik acc.-ról, vagy valami haverja kezdi felnyomni, amíg meglesz rajta a haszna. Ilyenkor keress valami filléres cuccot a kínálatában, vedd meg azt, hogy meglegyen az elérhetősége, és kérdezz rá, hogy mennyi az alja, amennyiért eladja neked a cuccost.
2020. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!