Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypal pénz visszaigénylés...

Paypal pénz visszaigénylés után megérkezik a csomag?

Figyelt kérdés
Március 10-én rendeltem gearbestről paypalon keresztül. 15-38 napos szállítást ígértek, több mint 1 hónap után még mindig azt írta Hong Kong-ban van a csomag ezért felvettem az eladóval a kapcsolatot. Velük nem sikerült megegyeznem ezt jeleztem a paypalnak akik ~3 hét alatt elbírálták az esetet és pár napja visszautalták a pénzem. Most meg kapok egy sms-t hogy megérkezett a csomag, vámolnom kell (vagy mi az isten.) Találtam leírást hogy is kell ezt, érdeklődnék ha most átveszem a csomagot lehet ebből bajom? Vagy a több hónapos szállítási idő miatt, és hogy a paypal már nekem adott igazat ne foglalkozzak vele? 34$ beszélünk.

2020. máj. 23. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Egy parszor hallottam hasonlot, semmi bajuk nem lett az illetoknek.
2020. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Wish-en jártam így. Ott kifejezetten írták is, hogy ha a visszatérítés után később mégis előkerülne a csomagom, nyugodtan tartsam meg a terméket és a pénzt is.

Nem hiszem, hogy kekeckedne veled az eladó az ügyben; egész biztosan bele van kalkulálva az áraiba néhány ilyen veszteség.

De ha korrekt akarsz lenni, felveheted vele a kapcsolatot, hogy elküldenéd újra a vételérat.

Illetve gondold át, hogy 27% ÁFA+3500 Ft vámkezelési díj megfizetése esetén még mindig megéri-e neked a termék. Ha nem küldöd be a dokumentumokat határidőre, a terméket visszaküldik a feladónak.

2020. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben el szoktam küldeni a pénzt az eladónak
2020. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Nehogy visszaküldd. Te azért fizettél, hogy az adott termék 15-38 nap között érkezik meg. Ha ezen túl érkezik, az már egy másik szolgáltatás.
2020. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem nem foglalkozom vele. Nincs kedvem megint beszélni a gearbesttel, bár gondolom könnyebben megértenék azt hogy pénzt szeretnék utalni nekik mint ahogy azt (nem) sikerült hogy neki kéne pénzt visszaadni.. Mire lezajlik ez a vám mizéria, és nálam lesz a csomag ~4 hónap eltelt a rendelés óta. Illetve ahogy a kettes válaszoló mondta így is fizetnem kell 27% áfát + 3500Ft vámkezelési díjat a postának. Köszönöm a válaszokat, mentek a lájkok. :)
2020. máj. 25. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!