Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire hülye ötlet minden...

Mennyire hülye ötlet minden pénzemet autóra költeni?

Figyelt kérdés

Gyors sztori, hogy könnyebb legyen belelátni a helyzetembe:


23 éves vagyok, egyetemista, vidéken van egy lakásom, kb 15 milliót ér.

Ki van adva albérletbe, havi 100.000ft a bevételem, havi 100.000ft szüleimtől kapott támogatás. Ez az összes bevételem.


Havi kb 90.000ft-ból élek meg, mivel jelenleg a szüleimnél lakok.

Albérletre nincs pénz, és a suli 25km kb, szóval autóval járok (persze miután vége a vírushelyzetnek)


Nagy vágyam és célom egy Bp-i új építésű lakás, viszont ehhez kb 32-35 millió ft kellene.


Összes vagyonom, lakás+autó kb 17 millió, így legalább 15-18 millát kéne még gyűjtsek, hogy tudjak költözni.


Ekkor a bevételem ugyan 100.000-rel csökken, de így nincs szükségem autóra, tömegközlekednék, kijönnék havi 100-ból, illetve nyáron szoktam dolgozni 2 hónapot kb vendéglátásban, 500-600 körül általában sikerül félre tenni.



Most jön a dilemmám, kérdésem:


Nyertem pókeren az elmúlt 2 hónap alatt 9 millió ft-ot. Ez volt a plafon.

Azonban vesztő szériában képtelen vagyok kiszállni, úgy érzem 2 hete kb bármit csinálok, nem működik, csak bukok.


Észlelem a problémám, nem tudom kezelni, ezért letiltottam magam 2 hónapra, mert féltem, hogy visszabukom a pénzt (egyszer volt már ilyen, 1,6 milliót nyertem 1 hét alatt, majd 0ft ig elbuktam a következő 1-2 hétben)


Jelenleg van 7 millió ft-om és az autóm 2-t ért kb.



Autómániás vagyok, az egyetlen dolog az életemben, amitől vigyorgok bármikor, mint egy tejbe tök.

Nem drogozok, cigizek, iszok, semmi ilyesmi (játék függőség max, de eddig plusszos bőven szerencsére). Szóval ez az egyetlen, ami örömöt okoz bármikor.



Nos az ötletem, hogy veszek egx nagy értékű autót, ami sportos, 5-7 millió körül.

2015 mustang, cla250amg, bmw 435i/235i.


Ezeken gondolkozom, iszonyatosan nagy a csábítás.


A pénz nem elég lakásra, és tartósan befektetni nem látom értelmét, 3 év múlva végzek a sulival, és jó szakmám lesz, nem elérhetetlen a jó fizetés, akkor már lesz pénzem ezekre és hitelt is tudok igényelni lakásra.


Viszont az autót el tudom adni bármikor, ha netán megint lesz 6-8 millióm és tudok lakást cserélni.

Ekkor megválnék tőle.


Kötnék rá cascot, így bármi történik, 70-80%-át biztosan vissza kapom.


Heti max 200-250km-t megyek, 40-70.000km es autókat néztem, nem hinném, hogy lehet bármilyen milliós szervíz költség, de 1-1.5M körüli összeget hagynék tartalékba azért.


Hülye ötlet? Mondjak le róla és inkább álljon a számlán a pénz?

Félek, hogy szép lassan vissza játszom, vagy nem tudok megint ennyit összeszedni, és lakás úgysem lesz, hiába várok.


2020. máj. 25. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen már megfontoltabban kéne látnod a jövődet...
2020. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy jatek fuggo, akkor most kell leallni. Mindig nem nyerhetsz. Ennyi penz mar eleg hogy felvegyel hitelt es vegyel egy lakast.


Az auto szerintem rossz otlet, mondjuk kinek mi a celja az eletben...

2020. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Te is látod, hogy mi a helyzet és mit kellene tenned, ugyanakkor ott a függőséged és a hobbid, ami közbeszól.


Hiába mondjuk, hogy vegyél lakást ha te az autókért élsz-halsz.


Amúgy lehet, hogy még jól is jársz ha autót veszel (kpra), mert legalább annak az árát nem tudod eljátszani (ok tudom, erősen plusszos vagy, de az nem biztos, hogy úgy is marad).

2020. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen verdát csak erős veszteséggel lehet eladni, ha szükség lesz a pénzre...
2020. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem azt teszed amit akarsz ? Budapesten 35 millióért egy jonapot kivanokot se kapsz. Én nem tudok helyetted donteni mondjuk ugy hogy a tobbedik lakás megléte után vettem egy mustangot. Nem egy negyed lakás után. Szóval kinek mit. Nekem épült a lakásom közben egy 60 lovas diesellel jártam más meg komoly vasakkal azt mentek haza a nyolcadikra.


Nekik ez volt a jó, nekem az.

2020. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem 23 évesen lett volna egy saját lakásom és még az ősök megtoltak volna havi 100 rugóval...

Te szerintem nem tudod, milyen szerencsés helyzetben vagy!

2020. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. Kezdve ott, hogy a mostani 90 ezres megélhetésed 190re ugrana egy ilyen benzinzabálóval. A Casco is egy vagyon.
2020. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon rossz hozzáállás. Fiatalon elvered a pénzed valamire, ami egy pénznyelő. Többnek mutat, mint ami vagy, de amúgy a szüleiddel laksz. Fura. Fenn is kell tartani.

Van egy lakásod, ami kb. 15 milliót ér és 100 ezerért van kiadva. Vegyél inkább még egy lakást, akár kisebbet, vagy a szüleiddel egyezkedve minimális hitelre, ami még 80-100 ezer forintért ki lehet adni. Lesz 150-200 ezer forint passzív bevételed évekig, mire dolgozni kezdesz.

Ha dolgozni kezdesz, akkor eldöntheted merre tovább. Látod majd mennyit keresel, hogyan tudsz boldogulni. Dönthetsz majd új, hogy hajtasz és veszel Budapesten is egy lakást. Akár az egyik lakást eladhatod hozzá, vagy mindkettőt...

Szerintem ritka jól állsz a korodhoz képest, nagy kár lenne elherdálni a pénzed egy pénznyelőre.

2020. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Heti max 200-250km-t megyek"

Ergo alig használnád a kocsit. Akkor meg mi a fityfenének nagy kocsi? Hidd el, nem kapsz jobb nőt a kocsid miatt! Meg amelyik nő csak a kocsi miatt verődik hozzád, az olyan is!

Nekem is volt csaj, amelyik hízelgett, hogy szereti az autókat, meg szeret kocsikázni, aztán mikor közöltem, hogy Suzukim van (ami viszont saját) akkor rögtön elment a kedve, mert "a BMW-t szereti". Hát akkor pápá!


"40-70.000km es autókat néztem"

140 vagy 240? Mert garantálom, hogy az ilyen kocsikat kivétel nélkül mindet visszatekerték!


"nem hinném, hogy lehet bármilyen milliós szervíz költség"

De bizony lehet! Különösen a BMW-ket pl iszonyatosan drága szervizelni. Sima olajcsere is 40 ezer. Ha meg a motorhoz kell nyúlni (és sajnos kell) akkor több százezer minimum. Az én Suzukimon egy váltójavítás + kuplungcsere volt 180. Ugyanez BMW-ben 600 ezer.


Megveszed a kocsit, benzin havi 35 ezer benzin, kötelező neked, ha fiatalon nagy kocsira A0-ban kötsz az legalább 15 ezer havonta, casco legalább 20, plusz olajcsere, szervizek leosztva havonta simán kijön 100 ezerre a fenttartása. Nem éri meg! És ezt úgy mondom, hogy 24 évesen vettem egy olcsó új autót, ami szintén nem érte meg. Használt drága kocsi meg pláne nem!

2020. máj. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!