Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy pár, Vanda és Albert....

Atesz2 kérdése:

Van egy pár, Vanda és Albert. Mindkettőnek van saját lakása, és elhatározzák, hogy összeköltöznek - mondjuk - Albert lakásába. Vanda ezután kiadja a lakását. Szerintetek kinek jár, illetve milyen arányban a Vanda lakáskiadásából befolyó összeg?

Figyelt kérdés
Szerintetek kinek jár, illetve milyen arányban a Vanda lakáskiadásából befolyó összeg: A., megosztoznak rajta egyenlő arányban; B., Vandának jár, hiszen övé a lakás. C., Egyéb
2020. jún. 1. 09:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
79%

A, fele-fele


ez miért kérdés?

2020. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
42%
Vandának. De szerintem nagy hiba volt az összeköltözés olyan kapcsolatban ahol ez kérdésként felmerül.
2020. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
84%
Közös, hacsak nem fizet Vanda albérleti díjat Albertnek, akkor ugyanis a teljes összeg Vandae
2020. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
86%
Ha közös kasszán vannak, pont úgy megy a közösbe, mint minden más jövedelem; ha külön kasszáv, Vandáé.
2020. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
37%
Vandának. Semmi köze a pasinak a nő pénzéhez azon kívül hogy alap: összeköltözve a nő fedezi a rá eső költségeket. De a csávónak ettől nincs több joga a nő lakására, és az abból származó bevételre, mint a nőnek a pasi lakására. Különvagyon.
2020. jún. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
91%
Jogilag egyértelműen Vandáé, hiszen nem házasok. (Bár talán ha házasok lennének, akkor is az övé lenne, de ennyire nem vagyok képben ezzel.) Hogy utána ezt ketten együtt hogyan beszélik meg, már a magáügyük.
2020. jún. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
36%
Megy a lepontozás, itt valaki nagyon szeretett volna jogtalanul rámancsolni a nő pénzére...
2020. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 Quatermain ***** válasza:
89%
Ez a kérdés akár polgárpukkasztásként is megállná a helyét. Szerintem az is, ezért D.
2020. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
97%

Nem írtad, h csak lakótársak v élettársak.. De mindenképpen csak kettejükre tartozik, h hogyan állapodnak meg!


Mindazonáltal ha közös kasszán vannak, akkor megy az is a közösbe. hiszen a ffi sem kér albérleti díjat a nőtől (feltételezem)

2020. jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
83%
Én Vandaként a bejövő pénzből biztos fordítanék a kapcsolatunkra, pl. akkor én fizetek évi egy közös nyaralást, vagy a "közös" lakásba új mosógép, vagy ami elromlik. Oké, az albérletből befolyt összeg jogilag nyilván Vandát illeti, de ha nem a jogot, hanem az igazságosságot nézem, én úgy érezném, ha a pasi el is utasítja a befolyt összeg fele-felét, akkor máshogy fogom kompenzálni. (lsd: nyaralás) Egyébként, amíg nem minősül közös bevételnek, azaz nem vagyunk közös kasszán, én is a fele-felét tartom igazságosnak. (Vagy gondoljon bele Vanda: fordított esetben mennyire tartaná f@szának, hogy még az ő lakását közösen (le)lakják, addig a másiknak havi 100-150 ezer befolyik, ami fordított esetben neki is befolyhatna? Tekintsünk el a nagy, lángoló szerelemtől, ha ez a kérdés felmerült egyáltalán.
2020. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!