Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha OTP...

Mi történik akkor ha OTP bankkártyán tartozás van, de a kártya tulajdonos meghalt, ki fizet ilyenkor?

Figyelt kérdés
én ugy tudom hogy ezeken a kártyákon biztosítás van ilyen esetekre, de olyat is olvastam h 100. 000ft-ig nem vonhatják le hozzátartozótól.
2008. nov. 24. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hozzátartozótól semmiképpen sem vonhatják le. A tartozás nem "öröklődik".

A hagyaték erejéig azonban követelhet a bank, hagyatéki teherként jelenik meg a bankkártya-tartozás. Már ha az örökhagyónak van hagyatéka. Ha nincs hagyaték, akkor értelemszerűen a tartozással a bank nem tud mit csinálni, az így járás esete forog fenn.

2008. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hagyaték nincs, feleség gyerekek nincsenek. csak szülő van, bent az OTP-ben azt mondták utólag hogy öngyilkosság esetén nem él semmilyen biztositás, na de akkor mire van a biztosítás?


köszönöm a választ

2008. nov. 24. 15:47
 3/4 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy be kell mutatni a temetés számláját, én ezt is furcsállom, mivel egyrészt nem az elhalálozott fizette, másrészt meg nagyon közük sincs hozzá.
2008. nov. 24. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:

A temetés költsége az a költség, amit "legutoljára" fizet ki az elhunyt. Ugyanis az a hagyatékból levonható. Valószínűleg ezért kérhette a bank.

Az pedig abszolút nem számít, hogy itt most fizet-e a fedezeti biztosítás valamit vagy sem. Ez a banknak rossz, hogy ha nem, mert akkor nem jut a pénzéhez. De az örökösöket hagyják békén. Ha nem volt hagyaték, akkor is kaptok egy értesítést erről. Ezzel menjetek be a bankba, meg a halotti anyakönyvi kivonattal, és közöljétek, hogy részetekről az ügy lezárva.

2008. dec. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!