Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme kiemelkedően jól...

Van értelme kiemelkedően jól tanulni, gürizni és szorgalmasnak lenni, ha soha nem fogsz olyan szinten elérni, mint az, akinek kapcsolatai, ismeretsége van és 0 energiabefektetéssel ér el nálad magasabb pozíciót és életszínvonalat?

Figyelt kérdés
Mi a motiváció abban, hogy a világ úgy működik, hogy már fiatalkorban haveri alapon dől el az emberek életének a sorsa és a tanulás, szorgalom semmit nem ér, ha a kedves "haverja a valakinek" jobb sorsal indul eleve a munkaerőpiacon?
2020. jún. 3. 11:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme, mert sikeresebb leszel, mint tudás és képesítések nélkül.
2020. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha valamilyen módon bebizonyítanád, hogy azok, akik kb besz*pták magukat magasabb pozícióba és egykor lelkes, tehetséges beosztottakat oktatnak ki és a saját inkompetenciájukkal dirigálnak, hogyan járnak valaha is rosszabbul, mint a többiek?
2020. jún. 3. 11:09
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss, de alapvetően a lusta, motiválatlan, képzetlen lúzerek szokták - önmegerősítésként - azt propagálni, hogy kapcsolatok nélkül semmire se lehet jutni!
2020. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden eddigi munkahelyemre pusztán a CV-m és képzettségem+munkatapasztalatom alapján jutottam be.


Ja, persze van két diplomám, három felsőfokú nyelvvizsgám, és folyamatosan képeztem magam munka mellett is...

2020. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És majd jönni fog valaki nagy eséllyel, aki a 15 évnyi tanulásod helyett tanult max 1 évet, de jóban van a főnökkel és a te főnököd is lesz.
2020. jún. 3. 11:37
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tipikus savanyú szőlő mentalitás, amit képviselsz!


50++ éves vagyok, érdekes módon SOHA nem jött ilyen főnök... szerintem már kihúzom nyugdíjig, hogy nem is lesz ilyen... :-D

2020. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Tanulok, gürizek, szorgalmas vagyok. Van jó munkám, lakásom, autóm, 20 havi megtakarításom, 30 évesen. Szerintem megérte.
2020. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, te valami szalagmunkás , gyári biorobot szinten képzelődsz...?

Igen, ott lehet olyan, amit leírsz...

De egy NORMÁLIS munkahelyen a tulajdonos nem fog tudatlan, képzetlen senkiket felvenni vezetőnek, mert az ő pénzét fogják eljátszani!

2020. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%

Hmm nézzük csak... volt 1-2 csoporttársam, akik végig gürizték a gimit, hogy bekerüljenek az egyetemre, ott végig nyomták csupa 4-5-sel és egy csúcs szakdolgozattal, majd tovább mentek MSc-re, ahol szintén jól tanultak. Emelett 2 nyelv folyékonyan, plusz szakmai nyelv tárgyalási szinten. Mind a kettő nagyon jó pozícióban dolgozik, elismerik a munkájukat és nem gombokat kapnak ezt is hidd el. Összeházasodtak egy hasonlóan okos lánnyal és már családjuk is van és nem panaszkodnak.

Fogalmam sincs hogy csinálták, mert a suli alatt is sportoltak, meg azért bulizni is eljártak, emellett tanultak állandóan.

Hozzáteszem az ilyen hallgatókra előbb utóbb felfigyel a környezetük, tanárok, akik tudnak segíteni az előrejutásban.

De ismerek még ilyeneket.

Persze az élet igazságtalan, mikor haveri alapon bedobnak valakit főnöknek 0 szakmai tudással, de ez sajnos vele jár. Nem vagy köteles eltűrni, alapíthatsz saját vállakozást, aztán lehet próbálkozni.

2020. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy vannak, akik apuci kapcsolatai alapján viszik sokra, még nem mindegy, hogy te mire viszed. Ha sokat teszel érte, ahhoz képest fogod többre vinni, mint ha nem tennél érte, és ennek semmi köze a csókosokhoz.
2020. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!