Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy áruház kiír egy árat a...

Ha egy áruház kiír egy árat a terméke alá, de az az ár nem arra a termékre vonatkozik az megtévesztésnek számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából mondhatni közvélemény kutatás miatt vagyok itt :)


Az érdekelne elsősorban, hogy jogilag vagy a fogyasztóvédelem szerint ezek és hasonló esetek megtévesztésnek számítanak-e?


Több (barkács) áruházban fordult velem elő a következő eset:


Lemeltem a polcról egy terméket, ahol több ugyanolyan termék volt, tehát nem más vásárló helyezte oda. Ezután a kasszánál szembesültem vele, hogy az ára nem egyezik azzal az árral ami közvetlenül a termék alatt volt és még engem szólnak meg ha szóba hozom.


Takarófólia esetén azt a választ kaptam, hogy több méretben is van meg kell nézni, természetesen kifizettem, de utólag azért megnéztem, hogy most tényleg én voltam a hülye és elnéztem valamit vagy tényleg más ár volt a kasszánál, mint alatta. A termék alatt ahol 50négyzetméteres fóliák voltak 20négyzetméteres cetli szerepelt. Tehát bizonyos szempontból igazuk van, hogy az 50négyzetméteres nem annyiba került. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy megtévesztésnek számít, ha nagy mennyiségű termék alá közvetlenül nagy betűkkel ott van egy ár, még ha kisbetűvel ott is van a termék rövidített leírása, ugyanis a jóhiszemű vásárló nem kételkedik automatikusan az árban és nem hajol közel, hogy a 3-4 mm magas szöveget elolvassa, csak leemeli a terméket. A Laikus vásárló pedig nincs tisztában az árakkal, nem tűnik fel neki, hogy kétszeres a normál ár.


A mai kalandom szintén egy ilyen áruházban volt, locsolót akartam venni, a polcon volt kb 4-5 db a termékből alatta az ár kb 5000 Ft. Manapság már kételkedek az árakban ezért megkérdeztem az árát. Kiderült, hogy 19000 Ft, mert ez az L-es méret a kiírt összeg az S-esre vonatkozik, ami már nem található sehol az áruházban, úgy ahogy az L-es méret ára sem. Sehol nem lehet megtalálni a nagyobb méret árát. Természetesen ezt is meg lehet magyarázni, hogy lemaradt az ára, a másik pedig elfogyott. Ennek ellenére szerintem ez megtévesztésnek számít, mert több termékükről hiányzott az ár vagy le volt kaparva.


Ez többszöri alkalomra igen bosszantó és kínos is tud lenni, főleg, ha a kasszánál derül fény a többszörös árra és a sort is feltartom emiatt. Ha nagy a sor és tényleg pár ezer forint a különbség, akkor kifizetem és nem okozok jelenetet, de attól még kellemetlennek érzem a helyzetet.


Ti mit gondoltok? Illetve ha van valaki a jogban otthon van, kinek van igaza ilyen esetben? A vásárlónak aki megtévesztve érzi magát vagy az áruháznak? Nyilván nem fogom beperelni őket, van jobb dolgom is, inkább csak bántja az igazságérzetemet, hogy megtehetik. Emiatt érdekel, hogy jogilak valóban megtehetik-e ezt?



2020. jún. 6. 20:27
A kérdező szavazást indított:
Az áruház megfelelően jár el hiszen ott van apróbetűvel a termék neve (igaz rövidítve, sokszor értelmetlenül)
A vásárló jogosan érzi magát megtévesztve
A vásárló is hülye, hogy nem olvassa el a cetlit, az áruház pedig gerinctelen, mert arra alapoz, hogy benézze a vásárló
9 szavazat
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!