Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az az összeg, amit...

Mennyi az az összeg, amit maximum kiadnátok a gyerek iskolatáskájára?

Figyelt kérdés

Nálunk most ezen megy a vita otthon, és ti mit gondoltok, ha szeretne egy iskolatáskát, ami megtetszett neki, de nem két fillér, akkor mennyi az a maximum, amit ráköltenétek?

(A Bill Gatesek kérem mellőzzék a válaszolást, átlagos fizetésem van, nem úszkálunk a pénzben)



2020. jún. 9. 02:17
 1/4 anonim ***** válasza:
7%

Én használtan vennék neki max 1000 Ft-ért, utána elmesélném neki, hogy én a saját pénzemből vettem magamnak táskát, kaját, ruházatot, buszbérletet és még csak telefonom se volt. Én főztem otthon és én vásároltam be saját pénzből az ételt az egész családra. Úgy, hogy suli mellett dolgoztam.



Ja mégse mondanám ezt neki.... Mert nekem nem lesz gyerekem.


Szerinted miért?

2020. jún. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Mindegy, hogy mi mennyit adnánk ki ha nektek más a büdzsétek vagy a fontossági sorrendetek.

Ha átlagos fizetésetek van és nem úszkáltok a pénzben (tehát kb nettó 450 családi bevétel, max 6-12 havi tartalék félretéve) akkor valahol 10 ezer alatt érdemes belőni.


Mi 24 ezerért vettük a gyerek első táskáját 4 éve, a másodikat tavaly 8 ezerért.

De újra: ez mi vagyunk, nektek nem kell ennyiért, és lehet, hogy a 24 kicsit túlzás volt. Minősége mondjuk jó volt, 4 évig húzta. A 8 ezres (leértékelt Barcelona-s) fél év után rosszabb állapotban volt.

2020. jún. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Minőségre adnék kicsit annyit is, amennyi lehet nincs már, szitanyomásra nem, vagy nagyon durva alkut kötnék vele, hogy értékelje a luxuskiadását.
2020. jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem általában olcsóbb táskáim voltak, 4-5 ezerért. Én nem tartottam igényt drágábbra. Persze a legtöbb olyan is volt, évente kellett cserélni. Most a 10. iskolai évem előtt állok, ha jól emlékszem, akkor 3 éves lesz szeptemberben a mostani táskám. 7-8 ezres Puma, és lekopogom, eddig tökéletes állapotban van, míg a korábbiaknak már sokszor 1-2 hónap után szétment az egyik cipzár stb.


Tényleg a minőségre kell adni, mert 25 ezerért is lehet olyat venni, ami jövő hónapban tönkremegy, ugyanakkor az alsó ártartományban is van olyan, ami kiválóan funkcionál évekkel később is, hibamentesen.

2020. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!