Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 100 ezerből el lehet...

Havi 100 ezerből el lehet tartani 4 gyereket?

Figyelt kérdés

200 ezer az albérlet és a férjem havi 300-at keres (feketén)

Míg anyám elnem költözött én is dolgoztam éjszaka, de most nem tudom kire hagyni a gyerekeket. Bébiszittert fogadtunk, de nagyon drága és nekünk nem éri meg.


2020. jún. 25. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A 4 gyerekre még jön gondolom csp, adókedvezmény is (amennyiben nem teljesen feketén dolgozik a férjed).

Jó lenne tudni, mekkorák a gyerekek. Nappali munkát kéne keresned.

100k szerintem borzasztó kevés. Elmegyek a zöldségeshez, veszek 5 napra zöldséget és gyümölcsöt, 5000 ft. Hús legalább 3-4000 egy hétre. Ezeken felül is elmegy tisztálkodószerekre, tisztítószerekre, esetleg rágcsára meg erre-arra egy 10-es simán.

És mi csak ketten vagyunk a fiammal, vidéken. :(

2020. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
100 ezer egy ember kajájára nem elég, nem hogy 4 gyerek eltartására.
2020. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

300 ezres összkeresetből óriási luxus 200 ezret lakhatásra költeni. Azt javasolnám, hogy keressetek kevésbé felkapott helyen egy olcsóbbat, vagy jobban fizető munkát. :/

Bruttó 300-nál többet elég sok helyen lehet keresni akár fizikai munkával is teljesen legálisan. A családi adókedvezmény miatt a nettó se lesz kevesebb, és hosszú távon nagyon nem mindegy, hogy be vagy-e jelentve.

2020. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Teljesen feketén dolgozik, futárként. So ott a benzing.

16, 14, 9, 5 évesek, de a 9. Az 12 nek felel meg és letámádja a nagyobbakat is ezért nem lehetnek otthon egyedül. Nappali munkát csak iskola időben tudok majd vàlalni.

2020. jún. 25. 17:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Olcsóbb lakhatás

2. Bejelentett munka a férjednek, hogy kapjátok az adókedvezményt

3. Te is mehetnél dolgozni. A 16 éves nem tud vigyázni a kisebbekre? Legalább valami 6 órás munka ha más nem is.

4. Akár a 16 éves is mehet, én is jártam már annyi évesen diákmunkára nyáron és hétvégén

5. Kaptok gondolom családi pótlékot is.. akkor több marad mint 100.

2020. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A munkahelyi fönők nem enged egy másik munkát, mert a lakásból is kitesz akkor.( Egy fönők) 4 gyerkkel nem találunk albérletett, a sok gyerek miatt. A 16 éves már keresett diákmunkát több helyen is, ahol lett volna azt a corona vírus miatt fel függesztették az állás interjút.+ a karrirje építésébe akarom hogy fektesse.pl szakkör és egyetem Írtam hogy a 9 éves egy tank és leüti mindegyiket, így nem nem tudom a 16 évesre sem hagyni. Ebből következve nem tudok még dolgozni csak iskola időben. Nem sokkal több + vmit levonnak az adósággokra
2020. jún. 25. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Bem igazán értem, amit a lakásról írtál.


Minden esetre ennyi idősen már el kellene lenniük egyedül. Ha más nem, van napközi gyermekfelügyelet az iskolákban.



Eddig mit csináltál? Minden évben csak szeptembertől júniusig dolgozol?

2020. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Eddig az anyum vigyázott a gyerekkekre, így tudtam menni dolgozni.

A lakás: a lényeg, hogy a férjem nem mehet el a mostani munkahelyéről, mert akkor a lakásból is kitesz, mert ingatlanos is.

2020. jún. 25. 19:05
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Akkor miért kerül 200ba, ha kényszerít, hogy maradjatok?
2020. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nemtudom,pedig egy faház🤷‍♀️

De azt várja hogy kiköltözzünk mert le akarja bontani. És nem lehet ha bezáratja az éttermet a házból is ki tehet. Mert ő nem csak az étterem bevételéből és és az albérleteiből él, na de nem akarom az ördögöt a falra festeni.

2020. jún. 25. 20:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!