Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Öröklés? Vagy hogy megy ez?

Öröklés? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Az édesapám már nagyon a halálán van.

Én nem szeretek ilyesmiről beszélni, mert tényleg úgy tűnne, mintha rámennék a pénzre, de engem mélységében nem motivál, mert megvan mindenem, amire szükségem van.



Engem az érdekel hogy, öröklődési helyzetben ez hogy zajlódik?



Apámnak már van egy másik családja. Új feleség, mostohagyerek.



Na most, az öregemnek van egy közel 30 milliós háza, és halála után fele-fele arányban osztozom a feleségével?


Ráadásul ha ők ott laknak, és enyém mondjuk a fele, akkor nem rakhatom ki őket "félig" az utcára...

Vagy ez most hogy megy?


Amúgy rühellem a nőt, mert állandóan a szart kavarja, és apám nem egyszer került korábban is kórházba miatta, úgy kikészítette, szóval kinézem apámból, hogy rám írta az egészet, de nem szeretnék vele erről beszélni, ahhoz én tisztelem őt.



Bocsánat ha kicsit hülyén fogalmaztam meg, késő van, vagy túl korán. :D 😂



2020. jún. 28. 03:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
A házastársnak haszonélvezeti joga lesz, tehát hiába örökölsz egy fél házat, semmit nem tudsz vele kezdeni, amíg a feleség él. Ha rád íratta volna a házat, akkor arról tudnál, hiszen te lennél a tulajdonos. Végrendeletet hagyhat, amiben téged jelöl meg örökösként, de a feleséget akkor is megilleti a köteles rész.
2020. jún. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Meg a másik gyereket.
2020. jún. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A mostohának ehhez mi köze?

Ez most komoly?


Ha rám hagyja teljes egészében, akkor mit örököl a feleség?


Lehet hülye vagyok ezekhez, de tényleg nem értem

2020. jún. 28. 09:43
 4/14 anonim válasza:
15%

mit nem értesz? köteles rész akkor ia jár neki!!!!

uramisten te enyire tudatlan alak vagy?

2020. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Hogy járna a feleség gyerekének köteles rész? (mostoha nem féltesó)

Még a házból se biztos! Ha külön vagyon a ház akkor az új feleségnek nem jár belőle semmi.

Szép is lenne, golddiggerek örülnének.

(max. ha volt rajta felújítás, bővítés akkor annak az értéknek a fele).

2020. jún. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5.
2020. jún. 28. 13:55
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

sajnos a feleségnek jár köteles rész, ez 30 százalék. és ez akkor is így van, ha édesapád végrendeletileg mindent rád hagyott volna.


ha különvagyon volt, a haszonélvezetet akkor is megkapja a nő. (te öröklöd, ő használja a haláláig)

ha fele-fele a ház, akkor fele-fele arányban örököltök.de a haszonélvezet akkor is a nőé

2020. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"sajnos a feleségnek jár köteles rész, ez 30 százalék"

Ez hogyan jön ki?

2020. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

9-es, így szól a törvény (mostanság örököltem, képben vagyok)


a kötelesrész arra való, hogy a törvényes örököst ne lehessen végrendeletileg úgymond kip*csázni teljesen az örökségből. a régi Ptk-ban ez még 50 százalék volt, most 30.


amúgy meg kiszámolják a hagyaték tiszta értékét - levonva közjegyzőt, temetési számlát, esetleges adósságot -, és annak veszik a 30 százalékát. a jog szerint ezt kp-ban kell kiadni. a hagyatékin kérni kell, nem adják automatikusan és az örökösnek kell elrendeznie (fizetnie)

2020. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De ez a 30% csak a közösen szerzett vagyoni elemekre igaz!? A házasságba "bevitt" vagyonra nem!?
2020. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!