Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Japán és Kína fejletebb...

Japán és Kína fejletebb országok mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Sokan nekem azt mondják szívedebben élnék Japánban vagy Kínán belűl Honk Kongban. Mint itt Magyarországon, hiába sok arra a főldrengés meg az ember. Elvileg sokkal jobb helyek még a legfejletebb Európai országoknál is. Pl azért ne, hogy már fejletebb legyen mint pl Ausztria, Litvánia, Írország, Svédország, Törökország, Franciaország, stb De én 1,5 évig éltem Csehországban szerintem annál sem fejletebb főleg Kína!


Szerintem Viettnám, Korea sokkal fejletebb helyek. Meg a japánok, kínaik pl mindenből a roszatt gyártják csak. Az már egy másik dolog, hogy a sárga bőrű emberek nem olyan alpár nemzet. Mármint még kevesebb köztük az alja! Nem vagyok rasszista, mert van rengeteg olyan roma származású ismerősöm aki tisztelettudóbb mint a legtöbb mai Fehér.



2020. jún. 30. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Hát, nem lennének gazdasági nagkutyák, ha velünk egy szinten járnának. Az már egy másik dolog, hogy mi a kultúrájuk és gazdaság politikájuk, bár azt kötve hiszem, hogy általánosságba véve Japánra is jellemző a kínai alacsony minőségű termékek gyártási elve.
2020. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha az egyéni életszínvonalat nézzük az országok átlagát figyelembe véve: Japán igen, Kína nem. De Kínában óriási különbségek vannak, a keleti parti nagyvárosokban van már egy olyan középosztály-szerű réteg, akik kb. úgy élnek, mint az otthoni középosztály, ugyanakkor az ország más területein komoly szegénység van.
2020. júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mivel pénzügyi topik, a fő kérdésedre a válasz igen, gazdaságilag fényévekkel előttünk járnak.


Kína és Japán sem hasonlítható össze.

Kulturálisan például mind a két ország sokkal régebbre tekint vissza mint pl mi így gazdagabb a kultúrájuk is.


De kiemelted az "alpárságot" Japánok jóval kulturaltabbak mint a Kínaiak, de talán minket is megelőzőnek.



Össze hasonlíthatatlan az egész ... GDP sokat elárul a többi szinte relatív

2020. júl. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő fejlettebb, mint Magyarország. Bár ez nem nehéz teljesítmény.
2020. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kína nem,Japán fényévekkel,bár függ ez is attól,hogy melyik része.
2022. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!