Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénz beosztásához tippek?

Pénz beosztásához tippek?

Figyelt kérdés

Tehát pl. megérkeznek a fizetések, és akkor rögtön befizet itek a számlákat, x összeget félreraktok stb. hogyan történik?

Együtt kezeli tek a pénzt vagy külön kasszán vagytok (aki párjával/valakivel él)?

Hogy teszi tek félre a megtakarításokat úgy, hogy egyikőtök se nyúljon hozzá, és ne költse "hülyeségre"?

Hogyan kezeli tek a kajapénzt: kiszámoljátok, hogy mennyi jut egy napra? És ha túllépitek?

Nem kell minden kérdésre válaszolni, de szeretnék tanulni olyanoktól, akik nálam jobban bánnak a pénzzel. Mivel ebbe a kategóriába nagyjából mindenki beletartozik, így örülök, ha minél többen írtok!

Köszönöm.


2020. júl. 8. 18:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs a szóközökért, de mindenbe beleköt, lassan már levegőt se lehet itt venni.
2020. júl. 8. 18:12
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Külön kasszán vagyunk, a fix közös költségek ki vannak számolva és kettéosztva.

Amikor megérkeznek a fizetések, kifizetjük a számlákat és a lakbért, félrerakjuk a megtakarításba szánt összeget, a maradékot pedig mindenki arra költi, amire akarja.

Bevásárlásnál, étteremnél felváltva fizetünk, de nem számolunk mindent fillérre pontosan, hogy mondjuk 2 hete 20.000-et fizettünk, ezen a héten csak 18.000-et. Váratlan költségeknél (most pl. állatorvos) az fizet, akinek épp több van, ezt sem szoktuk nyomon követni.

2020. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kaja, rezsi költségek közösek, azon kívül egy külön számlán a közös megtakarítások, ahogy írod, azt is befizetni. A többi marad maszek-pénznek, valamennyi kp-ben, a nagyobb rész kártyán. Egymás kártyájához a másik nem fér hozzá.

A kaja pénzek beosztásánál heti keretet igyekszünk tartani, csak ha valami akciós van, akkor esetleg túlköltünk, de a következő hetek kiadásai annyival kevesebbek lesznek!

2020. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön bankszámlánk van és nincs “közös kassza”, hanem folyamatosan nyilvántartjuk az egymással szembeni egyenleget. Így mindegy, melyikünk fizet egy adott bevásárlást, mert a blokk alapján felosztjuk a költségeket és átterheljük, illetve jóváírjuk egymásnak a megfinanszírozott tételeket. Az egymás közti pénzmozgásokat igyekszünk minimalizálni, mert annak adózási vonzata van.
2020. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Fölöslegesen pakolgatod a pénzedet külön "megtakarítás" számlára - ha impulzus vásárló vagy és el akarod b@szni, akkor el fogod. Az önmegtartóztatást kell gyakorolni inkább.
2020. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kozos kassza.

Havi 1x nagybevasarlas.minden ami tartos,es amirol tudjuk,hogy a kovetkezo 1-2 hetben nem romlik rank abbol is bevasarolunk.

Amit lehet fagyasztok ilyenkor(hus,sajt,zoldseg,ilyenek)

Tisztalkodo,tisztito szereket is megvesszuk egesz honapra.

Igy nem kell naponta boltba jarni,ami koztudottan csak arra jo,hogy lemesz egy napi kajaert de veszel meg ezt is,megkivanod azt is es a vegen 3x tobbet fizetsz.

Pekaruert jarunk alt.,meg zoldsegert,tejfolert,joghurtert, hasonlokert ha elfogyott.

Szamlakat osszevarjuk,megtakaritas ho vegen kotodik le de mindig pluszban maradunk igy is.kulon szamlara megy,barmelyikunk hozzanyulhat de nem szokott ra szukseg lenni.mindig van itthon kp ban felrerakva ha valami elromlik pl.

Ruhat extra cikket akkor veszunk ha szukseges.nem veszek meg azert egy 25.polot mert megtetszik ha masik 24 meg tokeletesen hordhato.

A bankartyat mindig az viszi aki epp megy valahova vasarolni,egyebkent itthon tartjuk es max parszaz forint van nalunk.igy is csokkentve a felesleges,felindulasbol vasarlasokat.

2020. júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van egy közös hitelkártya számlánk két kártyával. Erre feltöltünk minden hónapban ugyanannyit mindketten és erről költünk.

Ezen felül mindenki azt csinál a maradék pénzével amit akar.


Ha túllépjük a feltöltött pénzt, akkor a többletet felezzük.


Ha nagyobb dolgokat veszünk (autó, műszaki cikk, stb) azt felesben fizetjük.


Megtakarítási portfóliója mindenkinek sajátja van.

2020. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Együtt élünk már egy ideje és az életszínvonalunk sem sokat változott, így tudjuk mennyi pénzre van szükségünk a lakáshitelünkre, rezsire, egyéb kötelezettségekre, kajára, szórakozásra. Az ezen felüli összeg (minden hónapban fix) azonnal megy a megtakarítási számláinkra, amint megkaptuk a fizut. A rendes folyószámláinkhoz van csatolva mindkettőnknek megtakarítási is, ami ide átkerül, azt igyekszünk elfelejteni, hogy létezik.

A kötelezettségeinket felesben fizetjük nagyjából. A kaja, szórakozás pedig ahogy éppen jön. Nagyjából arányosan hol ő fizet, hol én, de nem számít már olyan szinten, hogy fillérre pontosan számoljuk. Mindig az megy vásárolni, akinek éppen nagyobb az ihlete, vagy több az ideje.

Összességében ennyi. Mivel a fix megtakarításunk úgy van belőve, hogy a teljes megélhetésünkre, vagyis a költhető pénzösszegre számoltunk egy kis biztonsági/kényelmi tényezőt is, ezért nem fordulhat elő, hogy elfogy és a megtakarításhoz kell nyúlni. Ha mégis, akkor valami történt, váratlan költség jött. Ha nem jött és úgy kell hozzányúlni, akkor rögtön leülünk és megbeszéljük hol siklott el ez a hónap.

Az az igazság, hogy elég jó bevétellel rendelkezünk, de úgy rendezkedtünk be, hogy mi ennek a feléből (vagy még kevesebből) élünk. Megnézzük mindennek az árát, mindig mérlegelünk, hogy tényleg szükségünk van-e valamire, nem költekezünk fölöslegesen, vagyis határt szabunk magunknak anyagi szempontból. A titok nálunk tényleg az, hogy amint érkezik a fizunk, a megbeszélt fix összeget azonnal utaljuk a megtakarításira, így az "nincs". A többiből kell boldogulni.

Megjegyzem mivel közös életet tervezünk nálunk ez már olyan szinten működik jól, hogy hó végén inkább adunk egymásnak pénzt, csak ne kelljen a megtakarításból elvennie senkinek. :D Külön számláink vannak, de az életünk közös. A megélhetésre szánt pénz közös, így nem fáj adni pár ezer forintot a másiknak, hogy elmenjen boltba, és feltöltse a közös hűtőnket, amiből közösen eszünk.

A megtakarításunk szintén közös, így fáj hozzányúlni olyan indokokkal, ami nem indok (pl. hó végi bevásárlás).

Hát ezért van az, hogy jól kereső, mérnök párosként hülyének néznek minket a baráti társaságunkban, amikor hó végén arról beszélgetünk a párommal, hogy "várjuk meg a fizut, majd utána megvesszük". :D Szerintük ez túlzás amit művelünk, szerintünk meg tudatosság.

2020. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Közös kasszánk van, házasok vagyunk.

Mi meghatároztuk (előzetes tapasztalatok alapján) hogy mennyi az az összeg, amiből havonta kijövünk. Ami ezen felül érkezik a számlánkra, azt átutaljuk egy másik megtakarítás számlára (100.000huf).Ehhez nem nyúlunk, mert jövőre lakást veszünk.

A fix számlákat hó elején befizetjük (bérleti díj,fundamenta, kocsi,bérlet, telefon stb). A maradék összeget pedig felosztjuk: pl a maradékból 80.000 ételre, 20.000 benzinre stb. Ezeket a költéseket mi vezetjük, így pontosan tudjuk mennyi van a havi étel-keretből.

Ezen felül mindenkinek van egy kis havi zsebpénze, amit arra költ szó nélkül, amire akar.

Ami hó végén megmarad: kb 45.000, azt vagy átutaljuk a megtakarítás számlára vagy elrakjuk nyaralásra/új laptopra stb.



Mi azóta közös kasszán vagyunk, hogy összeköltöztünk, így más tapasztalatom nincsen.

2020. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!