Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » NAV által lefoglalt de külföld...

NAV által lefoglalt de külföldön ragadt céges autóval mit tesz, mit tud tenni a NAV ?

Figyelt kérdés

Hogyan értékesíti a NAV, az általa lefoglalt, de külföldön lévő céges autót, mely autó műszaki hiba miatt kint ragadt kb. 3 éve !

Az autót Adó tartozás fejébe foglalták le és a cég ellen végelszámolás van folyamatban ?

Az autó jelenlegi reális értéke kb. 650 - 700 e. ft. a követelt tartozás 1.650.000 ft.!

Eddigi információim szerint, a volt cégtulajdonos a saját költségén nem fogja az autót külföldről trélerrel beszállíttatni a NAV telepére és erre nem is kötelezheti őt a hatóság !

Megjegyzés: (külföldi állampolgár a cég ügyvezetője, maga a cég Magyar Kft.)

A kérdés számomra azért fontos, mert valamikor a cég alkalmazottja voltam és megszeretném vásárolni ezt a kérdéses autót, de az autó nem ér annyit amennyi az NAV követelése, azaz amennyivel, amennyi összeg fejébe beterhelte az autót.

Normál esetbe, ha az autó többet érne vagy legalább annyit mint amennyi az NAV követelése, akkor tiszta a kép.

Akkor bemennék és kifizetem a követelésüket, ők meg leveszik az autóról a foglalást és mint tehermentes autót , adásvétel keretén belül megszerzem.

De az autó nem ér annyit mint amennyiért beterhelték ! A NAV külföldre nem megy "értéket becsülni" és külföldre nem megy el az autóért, hogy azt hazahozza és itt értékesítse, mondván mind erre nincs aparáttusuk és kapacitásuk sem.

Saját magam nem hozhatom be külföldről a tulajdonomat nem képező vagyontárgyat, amíg arról nincs semmilyen felhatalmazásom ill. jogalapom !

Ráadásul az autó Európai unión kívüli országban van kint ragadva (BiH) ami jelen Corona vírusos helyzetben, piros zónás ország, ami annyit jelent, hogy senki, sem ki, sem be, nem jöhet az országukból az EU felé!

Mit javasoltok a helyzet megoldásaként !



#értékesítés #NAV által lefoglat külföldön lévő ott ragadt autó megvétele #külföldön ragadt
2020. júl. 16. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nav nem fogja tudni ertekesiteni, nem fogja csokkenteni a tartozas erteket, ennel tobbet fognak a cegtulajon leverni.
2020. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A cég tulajon elvileg nem tudnak semmit leverni !

1. a cég, Kft. !

2. Nem magyar állampolgár a tulaj és nem is tartózkodik Magyarországon a cég tulajdonos, hanem a saját hazájába van EU-n kívüli országban él !

Mi lesz az autó sorsa ?

2020. júl. 16. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, ha van a cégnek NAV tartozása, akkor végelszámolás nem lehetséges, csak felszámolási eljárás.


Minden lefoglalt vagyontárgynak, mielőtt a NAV értékesíti, ad egy becsértéket. Ezt közli az adóssal is. Ezen a becsértéken bármikor megveheted, ha az adós visz Téged a végrehajtóhoz, mint leendő vevő. Ha az adós Téged jelöl meg, mint a gépjármű vevője, akkor a végrehajtó Neked fogja eladni a közölt becsértéken az autót árverés hatályával, de árverésen kívül. Erről kapsz jegyzőkönyvet akkor, amikor a végrehajtó kezébe nyomod a becsérték összegét. Ezzel tudod átíratni az autót a nevedre.


Legrövidebb úton így juthatsz az autóhoz. Jelezni kell a végrehajtónak, hogy lenne rá egy vevő, akit az adós (vagy meghatalmazottja) visz.

2020. júl. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

... annak nincs jelentősége, hogy mennyi a cég tartozása. Az autó áránál az a mérvadó, hogy milyen becsértéket kap...


Ha magasabbért "kel" el, mint a tartozás, akkor a különbözet az adós illeti, ha kevesebbért, akkor a különbözet még ott marad, mint tartozás, de már kocsija nincs az adósnak.

2020. júl. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem, hogy bárki meg ész egy 3 éve lerobbantak, ki tudja milyen állapotban lévő kocsit a reális árának duplájáért. Még te se vennéd meg 1,6 misiért. Nem is értem miért ragaszkodsz hozzá, ennyiből itthon kapsz olyat, amit működik is.

Gondolom az enyészeté lesz a kocsi.

2020. júl. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elnézést ! KÉNYSZERTÖRLÉSI eljárás alá eset a cég NEM végelszámolás!

Az autónak nincs becs értéke !

Nem tudják megbecsülni az árát !

Mert az autó külföldön van és a NAV-nak nincs arra "kapacitása-személyzete" , hogy az autót külföldön felbecsültesse ill. hogy onnét azt hazahozassa!

Mi a teendő ebben a helyzetben ? Hogyan tudom én megvenni az autót (alkatrésznek) a követelésnél NAV követelési értéknél olcsóbban ! Azaz amekkora érték fejébe lett lefoglalva az autó, annál az értéknél olcsóbban , hogyan tudom megvenni az autót !?

Megjegyzés: az autó a jelen állapotában, nem éri meg a NAV általi követelt összeget!

2020. júl. 20. 00:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül így működik.

Jelen pillanatban a lefoglalt gépjármű a tartozás csökkentése szempontjából semmit nem ér. Azért mert nem tekinthető meg, 3 éve lerobbant állapotban egy másik országban van.


"Hogyan tudom én megvenni az autót (alkatrésznek) a követelésnél NAV követelési értéknél olcsóbban !"

Előbb már leírtam, hogy kizárólag akkor tudod megvenni, ha kap egy becsértéket. Ezzel határozzák meg az értékét, és ennyiért megvehető.

Itt egyetlen probléma az, hogy nem tudják megtekinteni az autót, hogy milyen állapotban van. Beszéljetek már a végrehajtóval a szándékról, mert itt hiába kérdezel, a végrehajtón múlik minden.

2020. júl. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!