Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Középiskolásként hogyan...

Középiskolásként hogyan juthatok nagyobb összegű ösztöndíjhoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg középiskolába járok és masszívan az informatikával foglalkozom/foglalkoznék. Ezalatt értem a webfejlesztést programozási nyelvekkel, a python programozást, a 3D modellezést. Az első kettőt jelenleg simán megtudom oldani egy irodai/üzleti laptopon (lenovo c340), viszont utóbbira sajnos sokszor már kevés. Szeretnék belefogni a 3D játékok/szoftverek fejlesztésébe az Unreal Engine használatával, viszont ehhez sajnos nélkülözhetetlen lenne egy erősebb asztali számítógép. Szívesen összeraknám saját magamnak viszont a saját zsebpénzem 40-50 ezer körül mozog (úgy hogy 2 éve költöttem belőle utoljára), valamint a szüleim se tudják megfinanszírozni.

Hogyan juthatnék egy nagyobb pénzösszeghez, ami segíthet az informatikai felszereltségem bővítésében? Természetesen nem játékra használnám, jelenleg minimális mértékben élek videójátékokkal. A diákmunka számomra nem jön szóba, sokat keresgéltem a neten, de diákmunkát 1000-1200 forintos órabérnél drágábban nem találtam, ráadásul ezek is dobozok pakolgatását és hasonlókat takarnak, informatikai irányultságút csak 18 év felett találtam. Előre is köszönöm a válaszokat



2020. júl. 19. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom miért büdös neked elmenni egy nyárra, vagy akár több időre valamilyen fizikai munkát végezni diákként. Én is informatikával foglalkozom, de 21 éves korom előtt dolgoztam diákmunkában árufeltöltőként és hotelben reggeliztető-mosogatóként is. Meg kell ragadni minden pénzszerzési lehetőséget, ha csak az van.
2020. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Sehogy, mert nincs.
2020. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves #1 azért "büdös elmennem" a nyárra fizikai munkára, mert pont azért tanultam elég keményen, hogy ne fizikai munkát kelljen csinálnom fillérekért.

#2 köszönöm az építő jellegű hozzászólásod

2020. júl. 19. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Ne aggódj, nem ezt fogod csinálni életed maradék 99%-ában. De most egy nyárról van szó, vagy kettőről, vagy 1-2 évről, vagy ameddig össze nem gyűlik a pénz. Ráadásul saját magadért csinálnád a dolgot, értelmes cél érdekében. Komolyan nem értelek. Tizenévesen, kora huszonévesen rengeteg intelligens, később sikeres mérnök, informatikus, közgazdász, stb végez fizikai munkát diákmunkában, hogy pénzt szerezzen magának, akiknek a családja nem áll olyan jól anyagilag. Ettől nemhogy kevesebb leszel, hanem több.


Itt ajánlom a személyes életvezetéssel kapcsolatos írásokat:

[link]


+:

[link]

[link]

2020. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tanácsom nekem is az, hogy férjen bele. Egy adott cél érdekében, korlátos időre kell bevállalni a klasszikus diákmunkát, mert megéri. Nem a lelked adod el, csak némi szabadidőd a nyárból.

Hivatalos lehetőséged nem lesz programozói munkát végezni, amíg kiskorú vagy. Elvileg gyakorlatra megpróbálhatsz bemenni programozó céghez, de nem hiszem, hogy könnyű lenne, nincs rá bejáratott út, kitúrni egy új utat meg mindig nehéz. Nem tudok olyan programozó céget, aki ilyet szokott, olyat simán el tudok képzelni, hogy dolgozójuk ismerősét így befogadnák, de nem egy halom pénzért.

2020. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Figyelj, közgazdaságtant tanulok, az a tipikus "irodai munka", mivel én sem szeretnék fizikai munkát végezni, mint pl egy kőműves (fizikailag nem is nagyon bírnám), viszont én is nyaranta, de év közben is hétvégén árufeltöltőként dolgozok/dolgoztam még vírus előtt aktívabban. Ha van valami, amit szeretnél, de nem menne máshogy, menj tényleg dolgozni. Én például azóta teljesen máshogy nézem a pénzt, mióta tudom, mennyi munka egy x összegért.

Emellett embereket ismerhetsz meg, szélesedik a látóköröd, illetve mondani szokták hogy mindenki kezdi valahonnan. Értem, hogy nem azért választottad ezt a szakmát, amit, hogy ne kelljen ilyen munkákat végezni, viszont semmi sem hullik az öledbe. Ha te nem teszel érte, más sem fog.

2021. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 13. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!