Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kifizetett kölcsöntartozás...

Kifizetett kölcsöntartozás után - a kifizetés papírokkal igazolható! -, tehet a végrehajtó 100 %-os inkasszót a fizetésre? "Tévedésből"?

Figyelt kérdés

Valaki megvenné az általam árult ingatlant. Szeretne részletfizetést, mert állítólag a párja már két hónapja nem kap fizetést.

Szintén állítólag a végrehajtó - annak ellenére, hogy kifizettek egy tartozást/kölcsönt - inkasszót tett a férj fizetésére.


Szerintetek is hazudik? Vagy létezik ilyen?



#inkasszó #tévedésből
2020. júl. 23. 07:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább másik vevőt keresnék, mert ahol bizonytalanság van, meg részletfizetést akar.. nincs jó érzésem, hiába lenne lepapírozva minden. Utána meg lehet évekig pereskedni, az elmaradt pénzekért. Vegyen fel banki hitelt én meg lássam egybe a pénzem.
2020. júl. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hajlok rá, hogy itt nincs minden rendben.

De azért érdekelne, hogy a végrehajtó "merő tévedésből" inkasszózhat-e egy számlát. Pláne 100 %-ot..

2020. júl. 23. 07:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A végrehajtó közokiratból dolgozik, nem maga találja ki, hogy inkasszót rak valaki fizetésére.

Szerintem keress normális vevőt, mert ebből szokott lenni az évekig tartó huza-vona meg pereskedés, mert jóhiszemű voltál.

Ingatlan adásvételnél a 'tiszta, sima ügy' ami fizet.

2020. júl. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. júl. 23. 07:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Szóval a számlára rak inkasszót, nem a fizetésre. 3-as voltam.

Ezt úgy képzeld el, hogy mivel a végrehajtó nem vizsgálja, hogy miből mennyi megy a számlára, inkasszót rak a számlára egy meghatározott időre.

Feloldása akkor lehetséges, ha rendezik valahogy a tartozást (teljesen vagy részletet köt rá).

A felhasználható rész ami a számlára jön az a mindenkori öregségi nyugdíjminimum, ami kb 28.000 ezer forint.

2020. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi

(Szerencsére nálam még nem járt a végrehajtó, így eddig nem voltam képben..)

2020. júl. 23. 08:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek egyszer vettek le tévedésből pénzt, mert valaki valahol elfelejtette bejegyezni, hogy ki lett egyenlítve a tartozás, neki 2 hónap volt mire visszakapta a pénzét. Szóval előfordulhat, de ritka, ráadásul 100%ot sose vesznek le.

Ha nem akarsz évekig nyűglődni, hogy meglegyen a pénzed, inkább add el másnak, mert ha most tartozásuk van, meg csak fél kereset van, akkor neked is csak tartozni fognak, magadnak meg ne csinálj ezzel felesleges problémát. Aztán ki tudja lehet rosszul ítéljük meg őket, de első megérzésre inkább ne üzletelj velük.

2020. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik, hogy ha részletfizetést akar, akkor azt hogy gondolja, hiszen nem hitelképes?

Nem mellesleg, ha a számlán van a teljes vételár és az egészet inkasszózzák, akkor több milliós, több tízmilliós tartozásokról beszélünk, ki akar ilyen emberrel üzletelni?


És skkor ne felejtsük el, hogy ha már eleve kifogásokkal jön, mi lesz később?


Nem mellesleg ki az a barom, aki egy potenciális eladót részletfizetésről akar meggyőzni és közli, hogy annyira nem szokása fizetni, hogy végrehajtó mászkál utána???

2020. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem a teljes vételár van a számlán, hanem a pasi havi fizetése. Azt viszik..2 hónapja.

Én sem értem, ezért is kérdeztem rá.

Állítólag valami réges-régen lejárt cucc, amiről nullás igazolásuk is van..

De lehet, hogy csak kitalálta a sztorit, mert nem akarja bevallani, hogy hitelképtelen. Esetleg KHR-listás.


Hát résen leszek

2020. júl. 23. 13:09
 10/12 anonim ***** válasza:
És a 2 havi fizetés hiánya miatt akar részletfizetést???
2020. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!