Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A német posta nem a magyarnak...

A német posta nem a magyarnak adja át a cuccot hanem az express one kft nek?

Figyelt kérdés

Ha rendelek egy sima postát a deutse post al akkor azt nem a magyar posta szálítja ki hanem az express one futára?


Csak mert velem ez történt.



2020. júl. 25. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A Deutsche Post/DHL csomagjait a Magyar Posta hozza ki.

A német Hermes futárszolgálat csomagjait az Express One hozza ki.

Lehet, hogy a tiéd az utóbbival volt feladva.


Ha német postával lett feladva, akkor a Magyar Posta weboldalán kellene találatot adnia a tracking azonosítónak. (utólag is kipróbálhatod)

Ha Hermessel, akkor az eurodis.com-on vagy a myhermes.de-n lehet utólag megnézni.


Ha megnéznéd, nagy szívességet tennél az utókornak.

2020. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Végre valaki elmondta. Igen a hermes cég volt a dobozra írva de a feladó váltig állítja hogy a deutse post al adta fel a csomagot.


Direkt visszakérdeztem hogy nem e futár céggel adta föl de csak egy fél mondatot tudott kinyögni hogy nein hermes...


Meg azt sem értem hogy német Lipcsében lett feladva de én csak azt látom hogy a dobozt Bécsben adták fel ez a hermes cég és itt meg az express one futár hozta ki.


Hogy lehet valamit más városból feladni mint a feladó címe ,nem is értem.


Mivel annyi esze nem volt hogy ráírja a telefonszámomat a dobozra majdnem észre se vettem hogy jött a futár és már csak az utolsó pillanatban tudtam kivárni , miközben munkába kellett volna mennem de a futárt oda se tudom beengedni. Szóval ha az itt jártam cetlit valaki letépi a ház oldaláról akkor most a 3000ft posta ktsg es csomagom úgy megy vissza német o ba hogy azt se tudtam hogy már itt volt.


Ezért nem is merek rendelni német o ból de akkor a lényeg hogy deutse DHL el a magyar postának adják át és bemehetek a postára?


A DHL ről mindig a futár jut eszembe , az nem futár ?

2020. júl. 26. 15:31
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja és ez ebay es cucc ott nem írja a nyomkövetés hogy milyen cégnél van a holmi csak azt hogy éppen mi történik vele, ki lett e adva futárnak , az kézbesítette, nem vettem át stb idő dátumokkal persze.

Szóval én az ebéyen arról se tudtam volna hogy miféle futár cégnek lett átadva a cucc. Meg igazából soha nem is nézegetem a trackingokat mert természetesnek veszem hogy majd a magyar posta bedobja az értesítést ill olyan pici holmikat rendelek kínából hogy a postaládába szokta bedobni.

2020. júl. 26. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha az értesítődet nem megfelelően adják át, vagy azt ellopják, az nem a feladó hibája, de még csak nem is a kezdeti szolgáltatóé. Ilyen esetben kizárólag a magyar futárcéget szidhatod, függetlenül attól, hogy honnan és milyen módon érkezik a csomagod. Eu kizárólag az Express One-t minősíti, illetve az ő felelősségük.


Az, hogy a feladó nem tudja megállapítani, hogyan, milyen módon indítja útjára a csomagot, vagy nem képes differenciálni a különböző szolgáltatások között, illetve nem képes egy nyomkövetési azonosítót átadni, ez megint csak nem a német szolgáltató hibája, hanem a csomag feladójáé. Ezt vele kell megbeszélned.


(Egyébként elég sok csomagot küldök fogadok Németországon belül, és feltűnt, hogy egyesek - főleg idősebbek - nem mindig vannak tisztában a Deutsche Post, DHL, Hermes közti különbségekkel.)


Gondot okoz továbbá, hogy sokan még nem online indítják a csomagot, hanem a régi, ezeréves papírt töltik ki kézzel és ragasztják a csomagra. És volt már szerencsém olyanhoz is, hogy kézzel címzett csomagot vittek be Hermes Paketshopba - na ez az igazi szívás, erre nincs felkészítve a rendszer, csak utólag kerül be a rendszerbe, és sajnos komoly logisztikai problémákat tud okozni...


A te csomagodon milyen a címzés? A Hermes-féle nyomtatvány vagy kézzel címzett és utólag etikettezett?

2020. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mellesleg az azonosítót megtalálod ebay-en elvileg, és abból már látható - vagy sejthető - hogy mely cégnél lett feladva.
2020. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát tudod ez olyan dolog hogy aki nincs benne, életében először rendel német ből valamit amiről azt az infót kapja hogy a deutse normal postával lesz feladva a cucc az honnan a francból tudja mi az a hermes ,és miért az express one kft futárja jött ki.


Ez a feladó sara hogy ilyen fszul adta fel a cuccomat. Én is ezer számra rendelek ebayről de mind kínából sima postával és nem is nézem hetekig hogy mi van egyszer csak hónapok múlva majd jön. Most is egy hónapja várok sd kártyát ,szerszámokat , olyan dolgokat amikről már azt is elfelejtettem hogy megrendeltem.Sokszor rácsodálkozok a levelek közt hogy jé két hónapja tényleg rendeltem sd kártyát , nem ártana ha megjönne.


Nem is lehet elvárni egy magyar embertől hogy ismerje más országok posta szolgáltatóit , ahogy ők sem ismerik a magyarokat.


A dobozon semmiféle utalás nem volt a deutse post ra , az volt ráírva hogy feladták bécsben a hermes cégnél . De közbe a feladó lipcse címe szerepel bal felső sarokban. Fngom nincs hogy csinálják ezeket a dolgokat.


Az is szánalmas hogy itt kell kérdezősködnöm mert az express one nál nincs semmilyen onlájn felület ahol ezt megkérdezhettem volna. Facebukon lehet egy robottal beszélgetni előre kiválasztott problémákról.


A futár csávó is azt mondja hát sajnálja mert ezek a külföldi csomagok olyanok hogy nincs rajta a telefonszámom. Amit nem is értek mert minden ebayes szrarra rá szokták írni amit kínából rendelek .


Úgy látszik a kínaiaknak több esze van mint egy német magánszemélynek.


Legközelebb vigyáznom kell ha amatőröktől rendelek , előre le kell beszélnem hogy ne futárral küldje hiába van odaírva hogy sima economi posta. Meg majd a megjegyzésbe odaírom nagybetűkkel hogy címzett telefonszáma. Mást nem tehetek.

2020. júl. 26. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!