Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit fizetnél azért, hogy...

Mennyit fizetnél azért, hogy más adja el helyetted valamidet?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy neked egyáltalán ne kelljen foglalkozni hirdetésekkel, csak a termék postázásával, esetleg fotók készítésével ha máshogy nem megoldható, de minden mást olyan ember végezne, aki ért hozzá, és sokkal nagyobb eséllyel tudja eladni a cuccodat, legyen az bármilyen értékű. Ha X napon belül nem sikerül értékesíteni, akkor pedig visszaadja a pénzt.

2020. aug. 10. 08:29
A kérdező szavazást indított:
Nem fizetnék érte (semmi esetben sem)
max. 1000 Ft
max. 2000 Ft
max. 4000 Ft
max. az áru értékének 10%-a
max. az áru értékének 20%-a
20 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Az ingatlanoözvetítő is így dolgozik.


Bár nem teljesen értem, hogy nálad mit jelent a "Ha x napon belúl nem sikerül értékesíteni akkor visszaadja a pénzt". Egy fillért se adnék előre senkinek sem. Ha eladta a terméket ami lehet akár ház, akár traktor vagy akár egy váza, akkor az eladási árból megkapja a maga százalékát.

2020. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Azért fizessek, hogy a munkát én végezzem el (fotózás, csomagolás, postázás)??? Már ne is haragudj, de ha szinte mindent én csinálok, akkor már fel tudom tölteni a fotót a vaterára is.
2020. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: igen, nagyjából tisztában vagyok, hogy az ingatlanközvetítés is így működik. Az "X napon belül nem sikerül értékesíteni" dolgot úgy értettem, hogy a megbízó fizet valamennyi "előleget" magáért az értékesítési szolgáltatásért, ami ha nem jön be, és nem sikerül eladni a terméket a garanciában vállalt pl. 60 nap alatt, akkor a megbízó visszakapja azt a jelképes összeget, amit erre a szolgáltatásra fordított. Mindez azért kell, hogy ha a megbízó időközben saját magától eladja, akkor az értékesítő ne dolgozzon ingyen.

Ha sikerül eladni, akkor a szolgáltatás díja levonódik az eladási ár valahány %-ból.


#2: szinte mindent? :D Az a lényeg, hogy minél hamarabb eladj valamit, nem?

Azért fizess, mert más elvégzi helyetted az értékesítésnek azt a részét, amin a legtöbb múlik. Csomagolni, postázni bárki tud. Az legfeljebb kényelmetlen, de nem azon múlik, hogy eladsz-e valakinek valamit, hogy milyen szépen van becsomagolva.

Habár ha az illető nagyon szeretné, nyilván bármi megoldható, de elég ha abból indulsz ki, hogy a termék nálad van.

Ha egyáltalán nem akarsz semmivel sem foglalkozni, ahhoz vállalnod kéne, hogy a saját költségeden meglátogatnak, elhozzák a terméket, pluszpénzért minőségi képeket készítenek róla, majd vevő esetén eladják, és az esetleges további szállítási költségekről küldik a számlát. Amennyiben pedig nem jelentkezik rá senki, akkor szintén saját költségeden visszajuttatják a terméket. Ez alatt sérülhet, veszthet az értékéből, bármi történhet vele. Melyik jobb? Ha csak az eladást bízod másra, vagy ha mindent, és akkor eladtál valamit, de csodálkozol, miért vagy mínuszban? Sokkal költségesebb lenne számodra, ha teljes mértékben átvállalnák a termék eladását.

Azzal, hogy felrakod vaterára, továbbra is ott vagy, hogy nem értesz az értékesítéshez, és felületes vagy. Erre irányult a fő kérdés, hogy fizetnél-e azért, hogy más adja el a holmijaidat.

2020. aug. 10. 11:02
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Az egész eladósdiban a legnagyobb macera a fotózás, postázás. Felrakni valamilyen hirdető oldalra pár kattintás a kanapén dögölve akár. Azért, hogy ezt megcsináld helyettem, biztosan nem fizetnék.
2020. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mint azt említettem, valóban a kellemetlen dolgok közé tartozik a csomagolás/postázás (esetleg a fotózás). Tisztában vagyok azzal is, hogy akik nem értenek az értékesítéshez, marketinghez, számítástechnikához (vagy bármihez a digitális világból), azok ennyit látnak az egészből, hogy felrakják valamilyen hirdető oldalra a kanapén dögölve. Mindezt úgy, hogy nem is lőttél nagyon mellé, mert a folyamat valóban így zajlik (kanapé helyett íróasztallal), csak az nem mindegy, hogy releváns ismeretek nélkül teszed ezt úgy, hogy talán sosem fogod eladni a terméket, vagy szakember végzi helyetted, aki kialakított erre egy stratégiát, esetleg egy erre alkalmas, saját felületet, és így akár néhány napon belül el is adja.

Ha szervizbe viszed az autódat ott is szoktad mondani, hogy mossák már le, meg takarítsák ki, ha már foglalkoznak vele?

De akkor kifejezetten tőled kérdezem: mennyit fizetnél azért, hogy te csak kigondold a kanapén dögölve, hogy mit akarsz eladni, és minden mást elvégezzenek helyetted? Miután kigondoltál egy összeget, gondold át, benne van-e az, hogy elmennek hozzád, lefotózzák a terméket, esetleg el is hozzák tőled, hogy postázás esetén ne kelljen újra kimenni hozzád becsomagoltatni.


(Én kiszámoltam: tegyük fel, hogy 10 pár zoknit akarsz eladni 10.000 Ft-ért.

30km-re laksz tőlem, ami viszonylag kedvező. Ez oda-vissza 60km, ami baráti áron 2.000 Ft, és nem számoltam bele, hogy elment bő 1 óra az életemből. Bemegyek hozzád, csinálok pár elfogadható képet a termékről, mondjuk egy szintén baráti 1.000 Ft-ért, mert a helyszínen nyilván nem stúdió minőségű lesz, de ha viszem a kellékeimet, amit össze is kell állítanom, akkor 3.000 Ft. Legjobb esetben is 3.000 Ft-nál jársz, és még nem történt semmi, csak elhoztam tőled a cuccot, meg csináltam képeket.

Hazamegyek, elvégzem a dolgomat, 1 hét múlva jelentkeznek a termékért: becsomagolom, amiért legalább 1.000 Ft-ot felszámolok, feladom postán, vagy futárral kb 1.200 Ft-ért, és ha minden jól ment, akkor eladtad egy 10.000 Ft-os termékedet, és lett rajta legjobb esetben 4.000 Ft hasznod (ebből már levontam az értékesítési díjamat), mert lusta voltál lefotózni, becsomagolni, és csak azt a munkát bízni másra, amit szaktudás híján jobban el tudnak végezni helyetted.)

2020. aug. 11. 09:57
 6/14 anonim ***** válasza:

Áruld már el nekem, mi az az extra nagy meló, amit te beleraknál ebbe, ha nem te csinálod a fotózást, csomagolást és postázást!


Győzz meg róla, hogy ez több annál, hogy fölbæszod a jófogásra a képeket!

2020. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért az értékesítési titkaimat nem baj, ha nem osztom meg veled ugye? :D Nem érdekem, hogy meggyőzzelek bármiről is, mert lesz olyan, aki él a lehetőséggel, és nincs szüksége győzködésre. Főleg, hogy élből elutasítod a dolog lényegi részét. Ez olyan mint ha azt mondanád, hogy van egy autószerelő cég, ahova nem kell irodai dolgozó, vagy informatikus, mert a lényegi munkát úgy is az autószerelő végzi. De talán te is belátod, hogy ez így nem igaz, mert minden folyamatnak megvan a maga szakértője.

Lehet, hogy egy irodista tud hegeszteni, mert látta hogyan kell, de (vélhetően) többet fog érteni hozzá az, aki tanulta is.

Ugyanez igaz minden más szakterületre is. Te is fel tudsz tenni egy hirdetést akárhova, de kettőnk közül én tudom, hova, és hogyan kell feltenni, hogy eladja magát.

Te is tudsz fotókat készíteni, de egy fotográfus fogja tudni, hogyan kell jó képet készíteni.

2020. aug. 11. 10:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem az értékesítési titkaid érdekelnek.

Mit csinálsz te, ha én fotózok, postázok és csomagolok? Mi van ezen kívül, ha nem annyi, hogy feldobod a vaterára?

2020. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hányszor írjam még le, hogy értek ahhoz, milyen módon kell hirdetni egy terméket úgy, hogy az eladja magát? :D Érdekeljen az, hogy a valamidet el tudom adni, a többi az én dolgom. Mellesleg pont a vaterára nem tenném fel, ha már ennyire érdekel...

Ahhoz, hogy elmondjam, mivel teszek bele többet, mint te, vagy bárki más, aki nem ért ehhez a területhez, az már az "értékesítési titkaim" kategória.


Milyen példát hozzak még fel, hogy egyértelmű legyen? Ha weboldalt akarsz csináltatni a vállalkozásodnak, ahhoz is te fogod biztosítani az anyagot, nem a weboldal készítője fogja kitalálni, hogy mit akarsz. Persze ha nagyon erőlteted, akkor tetemes pluszköltségért bármit el lehet vállalni.

Ugyanez igaz erre is, le is írtam: ha azt akarod, hogy mindent elvégezzenek helyetted (fotó, csomag, posta), akkor azt meg kell fizetni, és még a hátsód is fényes lesz.

De mivel ez senkinek nem érné meg, így kizárólag azt a lehetőséget adom meg, hogy a terméked a tudásom, rendszerem által idő előtt elkeljen. Ennyi.

Ha ennél jobban érdekel, hogy mit tudok, akkor ajánlom figyelmedbe az általános és digitális marketing ismeretek tanulmányozását.

2020. aug. 11. 10:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézd, ez nagyobb értékű cucckknál azt mondom, oké, talán, de csak TALÁN érdemes, ha én már futottam egy kört marketplace-en meg tematikus fb csoportokban, és nem adtam el. De a többség ilyeneket árul, hogy használt babaruha, játék, turmixgép, tökömtudja. Ezekkel úgy vagyok, hogy, futok vele egy kört, hogy feltegyem az említett helyekre, de ha nem megy, kidobom, nem fogok néhány ezer forintért annyit beleölni, hogy még téged is fizethesselek utána. Olyan kevés maradna, hogy nem is érdemes szarakodni vele, inkább odaadom ingyen adományba vagy ilyesmi.

Amúgy szerintem aki egy kicsit is értelmes, vateran meg jófogáson meg se próbálja.

2020. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!