Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire költök sokat?

Mennyire költök sokat?

Figyelt kérdés

Kapok nettó kb 550000-et. Lakbér 120000, net 12000 egyéb "állandó" költségem nincs. Autóm sincs. Csak ennivalóra és innivalóra szoktam költeni, szabadnapokon piára, és néha nyilván becsúsznak váratlan kiadások, mint tusfürdő, borotva, vitaminok, szóval ilyen muszáj dolgok. De ez tényleg nagyon ritkán. Átlagban 250 és 300 ezer között szoktam költeni, évente egyszer-kétszer eléri a 400-at is.

Szerintetek ez mennyire súlyos? Próbálom magam korlátozni, van hogy napokig sem veszek semmit, de mindig becsúsznak olyan napok, amikor a "sors" kifog rajtam.



2020. aug. 22. 05:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne okosabban. De te tudod, hogy neked elég-e az a megtakarítás, ami most van.
2020. aug. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem elég xD
2020. aug. 22. 06:36
 3/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
43%

Ha azt nézed, hogy a létminimum 100 - 120 ezer, te pedig elköltöd ennek a háromszorosát, akkor sok. A nettó átlagfizu 260 ezer, ennél is jelentősen többet költesz.


Ugyanakkkor meg a "sok" az relatív, minek takarékoskodni, ha megengedhetsz magadnak magasabb életszínvonalat? Főleg, hogy még így is félre tudsz tenni egy fizetésnyi összeget.


Képezz mindenképpen egy vésztartalékot és egy befektetni való összeget, a többiből meg élvezd az életed és ne feletjs el jótékonykodni, utalj havi 2-3 ezer forintot egy segélyszerveztenek :)

2020. aug. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
53%
A lakbérrel és a net költsége az nem baj, mert az kell. Olyanokat vegyél mindig, ami fontos. Például chipset, piát és üdítőket ne vegyél, mert ezek nem fontosak
2020. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

12k sok a netre, nekem a mobilnet és a vezetékes együtt 8500


Ekkora fizetésből 100k-t illene havonta félretenni

2020. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A tusfürdő, borotva, vitamin miért váratlan kiadás?

Látod, hogy fogy el, látod, hogy kopik a borotva. Ezek mindennapi dolgok.

Váratlan kiadás az, ha elromlik a bojler, vagy szervízbe kell vinni a kocsid.

2020. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Enni-innivalóra kb. mennyi megy el egy hónapban? Étterem és kajarendelés helyett olcsóbb az otthon főzés. Innivalóknál az üdítőn és az alkoholon lehet rengeteget spórolni. Ha vásárolni mész, legyen listád és csak azt vedd meg, ami rajta van. Ha megtetszik valami, aludj rá egyet, és gondold át, hogy tényleg szükséged van-e rá.
2020. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7: több, mint 200. Ezzel van a baj, hogy nem tudok magamnak kaját csinálni, mert ahol élek ott nincs konyha. Ezért kénytelen vagyok gyorskajádákba és éttermekbe menni vagy rendelni. Nem érzem úgy, hogy magasabb színvonalon élnék, mint egy átlag ember.

Amúgy szoktam pár tízezret adakozni is, de azt egyáltalán nem bánom.

2020. aug. 22. 17:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
120 ezret fizetsz konyha nélkül? Hol élsz? Szingapúrban?
2020. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kezdd el írni a kiadásaidat!

Utána nézd meg, mire mennyit költöttél. Sokat spórolni a nagy dolgokon lehet. Ezeket próbáld meg lejjebb faragni!

Ha van kedved, esetleg látogass el a Kiszámoló blogra. Jó cikkek vannak ott, hasonló problémákra, csak ki kell keresni őket.

2020. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!