Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tőzsdén történő buy/sell...

A tőzsdén történő buy/sell igazi pénzel is olyan gyorsan történik mint játékpénzzel?

Figyelt kérdés

Nemrég kipróbáltam egy demó verzióval a tőzsdézést de még igazi pénzzel nem próbáltam. Mivel ez csak egy próba verzió ezért előfordulhat hogy nem minden ugyanolyan benne mint élesben.

Ezért akarom megkérdezni hogy mikor veszek vagy eladok akkor az azonnal megtörténik? és ha már vettem akkor ugyanolyan gyorsan meg is válhatok tőle? (Itt nem a netkapcsolat lassúságára értem a késést.)

Azonnal történik vagy van pár perc késés a tényleges buy/sell között?

Nem találtam erről egyértelmű infót, csak olyan utalásokat amik erősítik a gyanúm. Ezért kérem a segítségeteket.


Válaszaitokat előre is köszönöm. :)



2020. aug. 23. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Az ajánlati könyvtől függ. Ha van olyan eladó aki adna el annyiért mint amennyiért te veszel akkor az adásvétel gyakorlatilag azonnal létrejön. Ha te mondjuk 1000Ft-os ajánlatot adsz OTP részvényre, akkor egészen addig nem teljesül amíg az OTP 1000Ft-os szint felett van.


Ez egy kicsit leegyszerűsítése a dolognak, de a gyakorlatban - kevés kivételtől eltekintve - így működik.

2020. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Lényegében nincs különbség. Nemhogy pár perc, de pár másodperc késlekedés sincs. Kattintáskor gyakorlatilag azonnal teljesül a pozíciónyitás-zárás. Csak akkor van némi lassulás, amikor épp valamilyen fontos hír mozgatja a piacot. No meg ugye, nem mindegy, hogy milyen brókernél vagy, s hogy mekkora tőkét mozgatsz meg a kattintásaiddal...
2020. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Viszonylag gyorsan mennek a dolgok, ha likvid a papír.

De hidd el nem azon fog múlni a profitod hogy milyen gyorsan vagy képes kereskedni.

2020. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Szinte azonnal kell teljesülnie.
2020. aug. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen másodpercek alatt kinullázhatod magadat, ha ez a cél :)
2020. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utsó, ez szinte lehetetlen. Ha csak egy kicsit tisztában vagy a tőzsde működésével, akkor tudod.



Ámde, biztosan jó trollkodni...

2020. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyi lehet még hogy külföldi rv-nél (xetra) T+2 nap az elszámolási nap azaz ha veszel részvényt 2 nap múlva jelenik meg a számládon ha eladod akkor 2 nap múlva érkezik vissza a pénz (maga a kötés akkor történik amikor akarod csak az elszámolás lassú). Ez be tud kavarni ha gyorsan szeretnél átugrani másik részvénybe és ki kell várnod mire megjön a pénz az előző eladásból.


OTP-nél legalább is ez a helyzet, gondolom rendesebb szolgáltatóknál nincs ez a várakozás.

2020. aug. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!