Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A 14 napos elállási jog csak...

A 14 napos elállási jog csak internetes vásárlás esetén érvényes? Ha igen, akkor a sima bolti vásárlás esetén miért nem? Mi ebben a logika?

Figyelt kérdés
2020. szept. 3. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A boltban kezbe vehetted a termeket, volt lehetoseged sajat szemeddel meggyozodni az anyagminosegerol, kialakitasarol, szinerol, stb. Online vasarlaskor mindez nincs, csak egy foto, ami alapjan eldonthetted hogy kell-e a cucc, es amikor kezhez kapod, elofordulhat hogy a valosag egesz mas mint a foto.
2020. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nincs is mit hozzátennem, az 1-es leírt minden lényeges indokot.
2020. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nincs is mit hozzátennem, az 1-es (ÉS KETTES) leírt minden lényeges indokot.
2020. szept. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Nincs mit hozzatennem, egyes, kettes es harmas leirt minden lenyeges indokot.
2020. szept. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De ha neten veszed, akkor otthon kiprobalhatod, tesztelheted hogy tenyleg bevalik-e a termek, ha boltban veszed ezt egyaltalan nem biztos, hogy megteheted.
2020. szept. 4. 09:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit, ugyse olvasod el (vagy nem erted) a valaszt, elegedj meg annyival, hogy 'csak'. Kitolasbol. Hogy a kisembernek rossz legyen, a nagy multinak meg jo. Hogy lehuzzanak. Hogy atverjenek, megkarositsanak, szandekosan hoztak ilyen torvenyt a szemet brusszeli sorosistak.
2020. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Johiszemuen folyton azt hiszem hogy itt lehet ertelmes vitakat folytatni, érvelni, de sajnos mindig az ellenkezoje bizonyosodik be.
2020. szept. 4. 16:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Oreg, el se olvastad a valaszt, milyen 'ervekrol' beszelsz. Leirtam mi a szabalyozas mogott a szandek, te meg jossz homlokegyenest ezzel ellenkezo, es amugy hibas ervekkel.
2020. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Arra reflektaltam, hogy a boltban kezedbe veheted a termeket, de abbol meg nem derul ki hogy jo is lesz. Mondok egy egyszeru peldat. Regi pc-mbe akartam egy uj videokartyat, hogy a jatekok jobban fussonak rajta. Vettem is egy ujabb videokartyat, de nem volt valtozas mert a gepem nem tudta kihajtani az uj videokartyat rendesen. Igy online vasarlas altal vissza kuldhettem a kartyat, de ha csak siman a boltban veszem akkor mar nem. Es a boltban ezt hogyan probaltam volna ki?
2020. szept. 4. 17:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elvarhato, hogy az ember kepes legyen onmaga eldonteni, higy mit akar venni.

Szamitastechnikai termekek eseten pedig hatarozottan rengeteg specfikacio erheto el a gyartoktol, es azonkivul eleg sok teszt (sot, forum!), ahol lehet tajekozodni a szukseges CPU-rol.


A 14 napos elallas nem az ingyen probalehetosegrol, illetve idealis esetben szinten nem a szukseges korultekintes kihagyasarol kene szoljon.

2020. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!