Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány évig lehet valaki bejelen...

Hány évig lehet valaki bejelentett munkanélküli? Nem kap segélyt, de nincs hivatalos bejelentett állása. Hány évig lehet, utána mi lesz? Börtön?

Figyelt kérdés
2020. szept. 5. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Előbb hal éhen ha nincs munkája
2020. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

A cuculizmusban volt olyan kmk, azaz közveszélyes munkakerülő, és akár börtön is lehetett belőle.

Ma nem kell munkahellyel rendelkeznie senkinek, és azt sem kérdezik, miből él, illetve hal éhen.

Persze, aki kacsalábon forgó villában lakik, annak nem árt, ha tud valamit felmutatni, miből van.

Szóval jövedelem nélküli lehetsz egész életedben.

2020. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

A börtön neki csak megváltás lenne! :D


Ott végre kapna munkát, fizetést is érte, tanulhatna is, lenne fedél a feje fölött, nem lenne izolálva, lenne napirendje, szal mint normális esetben.


"Nem kap segélyt, de nincs hivatalos bejelentett állása." Akkor minek van bejelentve, ha nem kap segélyt? Ha nincs hivatalos állás, akkor van nem hivatalos? És ha időközönként van munkaviszonya, de nem tartósan? Miért érdekel más munkához való hozzáállása?

2020. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Elég zavaros a kérdésed. A második válaszban írtam, hogy nem kötelező, hogy valakinek munkahelye legyen. Egész életét leélheti úgy, hogy nem dolgozott soha.

A munkanélküliség viszont egy státus, ami egy idő után lejár. Kikerül a rendszerből (már ha egyáltalán bejelentkezett a munkaügyi hivatalba). Ez után tök mindegy, hogy soha nem dolgozott, nem is akar, vagy csak nem jutott munkához a munkaügyi segítségével sem.


Na, ezt nem értem:

Nem kap segélyt, de nincs hivatalos bejelentett állása.

Segélyt az nem kap, akinek nincs bejelentett állása.

Segélyt (most maradjunk ennél, a különféle hivatalos formák és elnevezések helyett) az kaphat, akinek megszűnt a munkája, és bejelentkezett a munkaügyin. Egy ideig.

Ha munkához jut (mindegy hogyan), akkor megszűnik a támogatása.


Ha a mondat úgy értendő, hogy rendszeresen/alkalmilag dolgozik, de zsebre kapja a pénzt, nincs bejelentve, abból lehet baja neki is, a foglalkoztatójának is. Extrém esetben akár börtön is (bár nem tudom), de pénzébe biztosan kerül, ha bukta van.

2020. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Mivel kivették az alkotmányból a munkához való jogot, így az államot az sem érdekli, ha felfordulsz. Elég szomorú.


Fizeted a tb-t, aztán ellátnak. Csak arra figyel az állam.

2020. szept. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A munkanélküliség viszont egy státus, ami egy idő után lejár. Kikerül a rendszerből (már ha egyáltalán bejelentkezett a munkaügyi hivatalba). Ez után tök mindegy, hogy soha nem dolgozott, nem is akar, vagy csak nem jutott munkához a munkaügyi segítségével sem.


A kérdésem erre irányult. Bejelentkeztem 4 éve a munkaügyi hivatalba. Regisztráltak, azóta sem lett állásom. Valóban kikerülök a nyilvántartásból? Akkor hova tesznek át? Ezért nem jár büntetés?


Tegyük fel, hogy a barátom tart el, nem akarja, hogy dolgozzak, de felvállalni sem akar (élettársi kapcsolatot hivatalosan nem akar, csak úgy vagyok mellette akár 10 évig is.. fizeti nekem a tb -t).

2020. szept. 7. 22:27
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Hogy jön ide a magánéleted? Egyre zavarosabb.
2020. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Te most egy időutazó vagy? Most csöppentél a korunkba az 50-es, 60-as évekből?

Már megválaszoltam. Nem kötelező dolgozni.

2020. szept. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Időutazás is bmeg!


Ti tényleg nem vagytok normálisak.

2020. szept. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mire gondoljak, ha ma Magyarországon azon rinyál, hogy börtönbe kerülhet-e, ha nincs munkahelye? Jó, legyen Csipkerózsika, vagy troll.
2020. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!