Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy van olyan...

Az igaz, hogy van olyan lehetőség, hogy ha a tanulói jogviszonyom megszűnik és nincs továbbá munkaviszonyom, akkor egy bizonyos időre igényelni tudom a tb fizetési kötelezettség nem fizetését, azaz az állam fizeti?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Erről nem tudok. Álláskeresési támogatást kaphatsz, ha regisztrálsz a munkaügyi központban.
2020. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Talán 45 napig jogosult vagy tb ellátásra, utána igényelheted a járási hivatalban, hogy az állam fizesse utánad. Persze meg kell indokolni.
2020. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
61%
Van ilyen. Ha van legalább 360 nap munkaviszonyod akkor kapsz álláskeresési járadékot, ahol fizetik utánad a TB t. Ha nem vagy rá jogosult, vagy lejárt, akkor a kormányhivatalnál tudod kérni hogy fizessék Neked ha rászoluló vagy. Van aktív korúak segélye is, ott még pár ezer forintot kapsz is egy hónapban, és abban is benne van a tb fizetés.
2020. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Igwn van ilyen. Nem kell hozza munkaviszony, én egyetem utan igenyeltwm, 1 napot nem dolgoztam előtte (csak diákmunkát). 1 évig átvállalta az állam. Be kellett a navnál jelentkezni munkanélkülinek, a navnál hogy magam fizetem a tb-t, a kormányhivatlba pedig lehetett igényelni, ezt mindenki megkapja
2020. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Van de ha szülôvel vagy foglalkoztatott élettárssal élsz együtt akkor nem adják meg. Akkor sem ha x összegnél nagyobb megtakarításod van vagy ingatlanod, gépjárműved stb... Vagyon nyilatkozni kell hozzá
2020. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
De, megadják. Ne beszéljetek már n.rhaságot.
2020. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
De első körben amíg a diákot érvényes, és utána 45 napig nem kell fizetned, szóval majd december 16-tól igényeld az önkormányzatnál.
2020. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
6 nem, nem minden esetben adják meg.
2020. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Perszey egy felnőttnek, akinek van egy csomó minden a nevén, nyilvan nem, de valószínű, hogy egy tanulónak nincs lakása, autója stb. Felesleges ezen lovagolni, mikor itt nsm ez a helyzet. Mellesleg senki nem kert vagyonnyilatkozatot. Megkérdezték mennyi pénz van a számlámon
2020. szept. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: meg hogy kapsze valamilyen jogcimen tampgatást, vagy más a családodból, veled együtt élök havi jövedelme mennyi és honnan származik, van-e pl föld a neveden, kb 14 oldalas dokut kell kitölteni, tudom, mert már nekem is kellett. Ez meg sztenderd Felesleges vitatkozni
2020. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!