Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes vásárláskor kártyáv...

Internetes vásárláskor kártyával fizettem és a futár is kérte a kifizetést. Hogyan szerezzem vissza pénzt amit kártyáról fizettem?

Figyelt kérdés
A futár azt mondta, hogy nála úgy szerepel, hogy ki kell fizessem a termék árát de addig már megtörtént az átutalás. Gondoltam kizitetem a futárnak is és a céggel ahonnan rendeltem rendezem a dolgokat. Irtam a cégnek de nem is válaszolnak pedig minden adatot elküldtem nekik, a futár által adott számlát és az átutalásról szóló képernyőképet az adatokkal. Ilyenkor mi a teendő? Nem szeretném, hogy egy termékért kétszer fizessek.

2020. szept. 11. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Futárnak nem szabadott volna fizetni, akkor nem veszed át és kész. Céget meg azonnal felhivni nem írogatni.
2020. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
16%
A futár nem tudja saját maga kiírni a díjtételt, csak az eladó cég. Át lettél szabva.
2020. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Semmi gond: az utalásról van bizonyítékod, a futár is adott számlát/elismervényt a fizetésről, írsz/felhívod a céget. Mióta nem válaszolnak? Tegnap óta? Nem te vagy az egyetlen ügyfelük, várj hétfőig. Már több napja írtál és nem válaszoltak? Hívd fel őket és írj is, hogy a fogyvédelemhez fordulsz. Fognak válaszolni.
2020. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

"Irtam a cégnek de nem is válaszolnak pedig minden adatot elküldtem nekik,"


Mikor írtál nekik?

Ha most, akkor péntek délután/este van, ilyenkor már a webáruházaknál sincs ügyfélszolgálat hétfő reggelig.

2020. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Mikor írtál nekik?"

Már három nap telt el azóta. Legalább annyit irhattak volna, hogy utánanéznek.

2020. szept. 11. 19:42
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha valamelyik nagy online boltnál vásároltál, jó eséllyel vissza fogják adni. Ha átvertek, nem lesz könnyű dolgod, de próbálkozni lehet. A bank nem tudja visszahívni az eredeti fizetést, mert te fizettél mind a kétszer, önként. A cél akkor adja önként, ha akarja, de egy próbát megér. Gondolom, magyar cég, a békeltető testületet lehet még megpróbálni (= kb. fogyasztóvédelem 2.0).
2020. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!