Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Áram tartozással ki lehet...

Áram tartozással ki lehet adni albérletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az ingatlanon az előző bérlő túlfogyasztott, es 330 ezer forint tartozas van az ELMÜ felé. Ezt megigenyeltem részletben(6 hónapig) amit a bérlő fizet, de a számlák az en nevemen voltak, igy ergo a tartozas is. Ha fizetve van, ettől függetlenül legális kiadnom albérletbe a házat? Mert utólag bejelentettem az előző lakókat igy a nav tartozast is fizetni fogom, ebbol kifolyólag a következő lakókat is beszeretném.

Köszi a válaszokat!



2020. szept. 11. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ki lehet.
2020. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet, de a félreértések elkerülése végett érdemes a beköltözéskori óraállást a szerződésbe beírni.


Bár ez tartozás nélkül is igaz minden közműre.

2020. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
330ezer túlfogyasztás??? Mindenem árammal megy: fűtés, bojler, tűzhely, amerikai hűtő, mosógép, mosogatógép, számítógép...még a fogkefém is... és ez 3 évnyi villanyszámlán
2020. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Bármit bárhogyan ki lehet adni. Csak a későbbi problémák elkerülése végett minden legyen leírva.


#3: nem a túlfogyasztás ennyi, hanem ha jól sejtem, hanem sokadik felszólítás után lett sokszorosa az eredeti tartozás a behajtási díjak miatt.

2020. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Téves! Villanykonvektor eleg sokat ment, szóval teny es valo sajnos
2020. szept. 11. 21:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt elkerülni úgy lehet, hogy minden hónapban óraállás olvasás, és az alapján fizesse a bérlő a fogyasztást (diktálás a szolgáltató felé).

Én így teszek, a vízzel is. Nálunk a végén elszámolási vita és tartozás nincs. Ha nem fizeti ki az adott havi fogyasztását, szerződés felmondva, és mehet, hogy több kárt ne okozzon. Bérleti díj előre fizetés van, nem utólag.

Nagyon jól be tudod magad biztosítani ilyen módszerrel...

2020. szept. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

“ Téves! Villanykonvektor eleg sokat ment, szóval teny es valo sajnos”


De mennyi idő alatt??? Mondom, elektromos fűtés mellett (villanykonvektor, infrapanel, olajradiátor) és számtalan más elektromos berendezés mellett ez nekem 3 évnyi szàmlám


Ennyi pénz kb 7000 kWh, ha 2 db 2000 W teljesítményű villanykonvektor ment náluk napi 24 órában, akkor is 70+ napot ment folyamatosan, de inkább a dupláját, mivel a konvektor folyamatos üzem mellett nem veszi fel az óránkénti max teljesítményt...

2020. szept. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!