Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudom kifizetni a telefons...

Nem tudom kifizetni a telefonszámlákat, mennyi ideig tudom húzni?

Figyelt kérdés

Telenor és vodafone számláim vannak ami a 2 együtt havi 49ezer ft, 3 havi tartozasom van tehat közel 150ezer ft-al tartozom...

Munkám nincsen,de úgy néz ki jövő héten már talán lesz, de ott is csak minimálbért fogok kapni... Semmilyen hitelt nem tudok fel venni, sulit otthagytam tehát a diákhitelre sincsen lehetőségem.. Kérni nem tudok senkitől, mit tudok ilyenkor csinálni? Valaki volt hasonló helyzetben? Végrehajtót fognak küldeni? Nincs semmim amit el tudnának vinni...



2020. szept. 19. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérhetsz részletfizetési kedvezményt. Amúgy nem tudom elképzelni, hogy lehet ilyen brutális számlát összehozni. Tévés rejtvényeket hívogattál?
2020. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Havi 50 ezres számlát hogy a túróban tudtál összehozni?


Először behajtócéghez kerül, velük lehet egyezkedni. Mire végrehajtásig jut, az szerintem minimum fél év, de lehet több is.

2020. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A telenoros kártyán van a korlátlan internet meg hívás az kerül 20ba, hűségidős ezért nem tudom lemondani sem... a vodafonnál meg van egy telefonos részletfizetés...
2020. szept. 19. 17:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idő utan kerül a végrehajtóhoz?
2020. szept. 19. 18:00
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

"Telenor és vodafone számláim vannak"


1 telefon nem elég? (hülyén néző smiley)


"3 havi tartozasom van tehat közel 150ezer ft-al tartozom..."


Ha legalább az egyiket próbáltad volna fizetni, most kisebb lenne a baj.


"Semmilyen hitelt nem tudok fel venni, sulit otthagytam tehát a diákhitelre sincsen lehetőségem.."


Még az kellene, hogy tartozásra még hitelt vegyél fel.

Sulit miért hagytad ott? Eleve hogy kaphattál 2 telefont, ha nincs munkád?


A legjobb megoldás - és a legegyenesebb az lenne, ha a szolgáltatóid INGYENES ügyfélszolgálatát felhívnád - ja bocs, gondolom, már kikapcsolták, tehát már nyilván nem ingyenes - szóval felhívnád az ügyfélszolgálatot, számlázás menüpontot és ott érdeklődnél, hogy hol tart az ügyed és mi lenne a megoldás.

És igen, valószínűleg át lesz adva követeléskezelőnek: ne lapíts, kommunikálj velük, kérj részletfizetést, és apránként fizetsd vissza. Hiába nincs semmid, meg fognak találni, a legrosszabb és legváratlanabb pillanatban tiltani fognak a fizetésedből és a tartozás csak egyre nő. Magad alatt vágod a fát, ha nem állsz neki rendezni ezt a dolgot.


Ha lenne munkád, kb. fél év alatt kényelmesen le is tudhatnád a dolgot.

2020. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Mikor ész nincs de telefon kell.

Én keresek havi 550 ezret, de 3500 ft a havi telefonszámlám, és egy 3 éves telefonom van, amíg bekapcsol és nem hal meg teljesen nem is lesz másik..

Nem is értelek..

Családban nem tud valaki kölcsönadni, akinek részletekben törlesztenél?

Minél előbb intézd, mert ha átadják végrehajtónak az lesz még drága mulatság.

2020. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a szolgáltatókkal meg beszélj minél előbb, mondd el hogy akarsz fizetni, kérj részletfizetést, és legalább arra teremtsd elő a pénzt.
2020. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a nagy cégeknek szerződésük van követeléskezelő cégekkel. Átadják a tartozást nekik, azok kiküldik a fizetési meghagyást - ha nem veszed át, nem megoldás, mert akkor is kézbesítettnek fogják venni, a fizetési meghagyásnak 14 napig lehet ellentmondani, de nem érdemes, mert akkor bírósági per lesz belőle és még annak a költségét is a nyakadba varrják, szóval nyilván jogos a tartozás, meg a kezükben van (meg a Tiédbe is) a szerződés, stb., szóval, ha nem mondasz ellent, akkor jogossá válik a tartozás behajtása, ekkor átadják végrehajtónak, de akkor már az is felszámítja a saját munkadíját. Esetleg ekkor még mindig megpróbálhatsz egyezkedni, de addigra már a 150 ezres tartozásból akár 250 ezer is lehet.


Szóval minél előbb megpróbálod rendezni, annál kevesebbet kell fizetned.

Ja, és azt meg nem tudom, miért írod, hogy nincs semmid, hiszen elvileg 2 telefonodnak kellene lennie. Azokat simán lefoglalhatják.


Csak nem eladtad??? :-)

2020. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs semmim amit el tudnának vinni..."


Ott van rögtön két telefon. Azok gondolom egy 50-est érnek együtt. Aztán biztos van valamilyen laptopod, esetleg xbox vagy ilyesmi. Simán kijön belőle a tartozás.


Azt javaslom, fogd a cuccaidat, add el őket, és fizesd vissza mielőbb a pénzt, mert a követeléskezelő már nem ennyit fog kéri, hanem jóval többet.


Ha meg lesz állásod, majd tiltják a fizetésedből.

2020. szept. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi lett az ügyből, kérdező? Megkaptad a munkát minimálbérért? Ki tudtad fizetni azóta a telefonszámlákat?
2021. ápr. 26. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!