Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha nem jó amit...

Mi a teendő, ha nem jó amit rendeltem a marketplace-ről, írtam az eladónak, de nem tudott mit mondani, és pár mondat után lehordott és letiltott. Ilyenkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Maszkokat vettem, mert mindenhol kötelező, de nagyon kicsi méreteket küldött, lerendezte azzal, hogy felnőtt méretek voltak, pedig még véletlenül sem egyformák azok amiket kaptam. Az a baj, hogy hiába direkt nagy méretű felnőtt maszkot kértem, nem kérdeztem meg, hogy hány cm, egyáltalán nem is láttam készen, csak mutatóban volt pár darab a hirdetésben, és az anyagot láttam, amiből elkészítette. Csúnya a varrás is, és tényleg olyan kicsi, hogy nem tudom használni, 11 db-ot vettem, hogy legyen bőven, és egyet sem tudok belőle használni. Ilyenkor mit lehet tenni? Engedjem el, és jegyezzem meg magamnak, hogy tőle soha semmit többet? Mit tennétek?

2020. szept. 25. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Engedd el, es jegyezd meg hogy legkozelebb soha, semmit nem fizetunk ki elore...
2020. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Látatlanban nem is lett volna szabad rögtön egy tucattal venned.

Kérdés, hogy mit akarsz elérni. Ha kereskedő volt, ott a fogyasztóvédelem. Ha magánszemély, de nem adott róla számlát, akkor felnyomod a NAV-nál mert kereskedelmi tevékenységet végez adózatlanul, és azt is szarul csinálja.

2020. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magánszemély volt, sajnos mindenhol előre kell utalni, nem tudom ezt hogy lehetett volna bebiztosítani. Azért szerettem volna többet rendelni, hogy a postaköltséggel spóroljak, de ez nem sikerült. 4100Ft-om bánja, nem túl nagy összeg, de azért bánt, ahogy ezt lereagálta, miért nem írtam, hogy nagy fejem van?! Szóval ha probléma van, sértegetés jön..
2020. szept. 25. 16:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Irhattad volna h átlagon felüli méretű a fejed... (pedig nem..)
2020. szept. 25. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha magánszemély, de nem adott róla számlát, akkor felnyomod a NAV-nál mert kereskedelmi tevékenységet végez adózatlanul, és azt is szarul csinálja.


Van egy összeghatár, amin belül magánszemély is eladhatja a tárgyait, és adóznia sem kell érte. De lehet próbálkozni, hátha.

2020. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a saját tulajdonú használt tárgyaid évi 600 ezer forintos összhatárig. A saját készítésű maszk árusítása üzletszerű tevékenység, hiszen azért állítod elő hogy eladd. Ha olcsón megvennéd valahonnan hogy nyereséggel továbbadd, szintén kereskedelmi tevékenység lenne.
2020. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kellett értékelnem, és nem adtam rá semmi jót. A maszkokat meg elajándékoztam a családban, és kolleganőm unokáinak. Így 3 gyerek örült neki. Ennyivel elengedtem a dolgot.

És lett egy másik varrónő, aki gyönyörű, pamutvászonból készült felnőtt, rendes méretű maszkokat készít, és még olcsóbban is, csak tőle fogok rendelni ha kell még.

A párom utálta a maszkokat hordani, de mivel mindenhol kötelező, munkahelyen is, muszáj volt rendelni, meg nekem is csak 1db volt, amit minden nap mostam. Amiket rendeltem, ezeket örömmel hordja, mert kényelmesek, és olyan a mintájuk, amilyet kiválasztott, autós, tűzoltós, hajós, stb. Én is szeretem, mert van szép virágos, vagy halvány rózsaszín-fehér pöttyös, lila pöttyös, rózsaszín virágos, stb. mindet nagyon szeretjük. :)

2020. okt. 9. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!