Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol érdemes tartani a pénzt?

Hol érdemes tartani a pénzt?

Figyelt kérdés

Milliókról van szó. Nem szívesen tartom a szobában egy borítékban, félő hogy ellophatják, felgyulladhat a ház, stb. Illetve én is költöm :D De bankszámlán sem szívesen tartom, mert vonnak le belőle, ha le akarok venni pl 100 ezret akkor is csomót levonnak, ha nagy összeget utalok, akkor is. Tehát utálom a bankokat, nem vagyok hajlandó. Takarékszámlám is volt régebben, de havi 1500-at levontak, és mivel csak egyszer raktam rá 500 ezer ftot, és nem minden hónapban valamennyit, kb 450-et vettem le pár pár év után..Tehát az is egy hülyeség.

Ki hol őrzi a félretett pénzét?


2020. szept. 30. 19:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Nyereménybetétkönyv
2020. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

“ ha le akarok venni pl 100 ezret akkor is csomót levonnak, ”

Havi 150k/2 pénzlevétel ingyenes, ha nyilatkoztál

2020. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ez az, mi van ha én 1 milliót akarok levenni, de napi limitfelvétel 150..egy hétig tart mire leveszem minden nap
2020. szept. 30. 19:56
 4/22 A kérdező kommentje:
Ja és levonnak közben vagy 50 ezret
2020. szept. 30. 20:02
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm első, megpróbálkozom ezzel :)
2020. szept. 30. 20:02
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

“ mi van ha én 1 milliót akarok levenni, de napi limitfelvétel 150..egy hétig tart mire leveszem minden nap”


A napi limitet lehet emelni.

És messze van az 50k-tól a díj

[link]

2020. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mindegy, egy példa volt arra, hogy otthon olcsóbb tartani, mert abból nem vonnak le!!! A lényeg az hogy ne vonjanak le!!!!!
2020. szept. 30. 20:13
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

De levonnak, mert a banknak is vannak költségei. Tudod fenntartja az informatika rendszert, fizeti a dolgozókat, fenntartja a bankfiókokat. Ugyanúgy működik a bank mint bármelyik másik cég. Nem puszira és nem haverságból őrzik meg a pénzed, hanem neki is vannak költségei, amiket pl ilyen díjakból fedez.


[link]


De nézd csak, pl az OTP Smart számla csak 400 forintot von le még akkor is, ha 1 millió ft-ot veszel fel. Tehát vannak nagyon kedvezményes számlacsomagok is, csak kicsit keresgélni kell. Van bank amelyik sokat von, van amelyik nem.

2020. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Államkincstári számla ingyenes. És ha veszel papírt, mondjuk MÁP+, akkor talán értékét is megtartja a pénzed.
2020. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

1-es, nem tudom, mennyire vagy tájékozott nyereménybetétkönyv ügyben, de el kell, hogy mondjam - nem véletlenül hútak le (nem én).


Papír alapú gépkocsi nyeremény- betétkönyv megszűnt, csak elektronikusan lehet váltani, amire viszont bizony, hogy levonnak pénzt. Tegnap vettem 4 db-ot 200 ezer ft-ért és 600 ft-ot számítottak fel érte. Visszaváltásnál szintén vonnak.

2020. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!