Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miről mondanátok le könnyen?...

Miről mondanátok le könnyen? (életszinvonal)

Figyelt kérdés
Felvetésem mögött van egy meggyőződés, amit fogadjunk el igaznak: a civilizációnk iránya veszélyezteti a bioszférának azt az egyensúlyát, amiben az emberiség létezni tud, magyarul a vesztunkbe rohanunk. Eletszinvonalunk lejjebb adása jelenthet a megoldást. A vírus miatti kézifék, karantén stb alatt sokan rajohettek hogy rengeteg dologról simán le tudnának mondani. Olyanra gondolok például mint a husfogyasztas, étterem, hajnalig tartó gigadiszko, gepkocsihasznalat. Ti miről tudnátok simán lemondani? Mire tanított titeket a covid?

2020. okt. 3. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmire. Komolyan, semmit nem hagytunk el a COVID miatt. Más okokból persze mondtunk már le dolgokról.

Nagyon nagy moziba járók voltunk, viszont 2 éve lemondtunk róla, mert egy estényi mozizás simán belekerült 5000ft-ba nasikkal. Azóta otthon netflix&chill van házi popcornnal :)

Szintén kocsi helyett tömeg közlekedünk a kevesebb költség miatt.

Húst és az egészségem miatt eszek kevesebbet, de jobb minőségűt.

Minketinkább az egészség+pénz motivált a változásokban. De biztos van, akit a Covid :)

2020. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... Arról le tudnék mondani, hogy már ne kelljen mindenhova maszk :) Félreértés végett, nincs vele bajom, csak amikor 20adjára hagyom kint a kocsiba vagy otthon és nem tudok be menni a boltba az... Felbasz


Egyébként nekem speciel semmibe nem változott az életem a maszkviselésen kivül


A felsoraltjaidra:


-kocsi nekem kell, 60km-re dolgozom illetve egy nagybevásárláshoz legalább 20km-t kell utaznunk + vissza


-szeretem a húst szóval az marad :D


-"étterem, hajnalig tartó gigadiszko" Idén én még nem voltam részeg (tényleg) szóval ha többet nem kéne mennem buliba (ahova amúgyse nagyon járok) nem nagyon hatna meg. Étterem nélkül is megvagyok, mondjuk a mostani munkahelyemre az ebéd onnan jön, de megtudnám oldani másképp is.

2020. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mosóporról.
2020. okt. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hálószobáról és a franciaágyról mondtam le :)

Itthonról dolgoztam, de kellett egy hely (könyvelő vagyok), úgyhogy megszűnt a háló, a franciát eladtuk, vettünk egy kinyitható, kényelmes kanapét. A hálóból iroda lett. Így is marad, nem kell havi 60e-t fizetni irodára.

2020. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem arra tanított meg, hogy a szabadság, a szabad mozgás kincs. Ehhez képest ami most van a börtön bele se merek gondolni, hogy milyen lehet. Nagyon szeretek utazni, új emberekkel, új kultúrákkal megismerkendi, gasztronómiai élményeket szerezni, tapasztalni a saját bőrömön. Ezek baromira hiányoznak, de nyilván ezek nélkül lehet élni. Csak felértékelődtek most erősen.
2020. okt. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet ki kéne pipálj néhány hazai uticelt. Mi egy csomó új dolgot fedeztunk fel 10 kilométeren belül. Nem biztos hogy csak Ko Samui adhat új megtapasztalásokat!
2020. okt. 6. 14:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez így is van, mi idén nyáron/ősszel a Balaton-felvidék borászatai és a lakhelyünk között cikázunk, mint az őrültek, egészen magával ragadott a környék. Utoljára gyerekkorunkban jártunk ott, érthető okokból akkor más dolgok kötöttek le. :)

De itt önmagában arról van szó, hogy a választás szabadsága az ami hiányzik, hogy én döntsem el, hogy hova, melyik kontinensre, melyik éghajlati övbe szeretnék utazni. Továbbra is leszögezném, hogy ezek azért luxus igények, szóval ne tessék megkövezni, tudok ezek nélkül élni. :)

2020. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!