Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mihez kezdhetnék a belvárosban...

Mihez kezdhetnék a belvárosban üresen álló ingatlanommal?

Figyelt kérdés

Sajnos a járvány gazdasági hatása elért engem is. Van egy belvárosi ingatlanom, amely tavasz óta lakatlan. Szépen felujított, igényesen berendezett, panorámás. Eddig évekig ki volt adva, sokszor külföldi egyetemistáknak. Tavasz óta hirdetem kiadásra, eladásra. Sikertelenül. Volt egy ajánlatom orvosi rendelőnek atalakitottak volna a befektetők, de a hirtelen jött új egészségügyi törvény miatt és annak kérdéses kimenetele, szabályozási miatt visszamondták.

Nyugdíjas vagyok, kevéssel, amely nem elég a létfenntartáshoz. Ebből az ingatlan kiadással egészítettem ki a kis nyugdijamat. A tartalék pénzünk lassan elfogy.

Airbnb - zni nem szeretnék, idős korom miatt, tartva a jarvanytol.

Te mit tennél hasonló helyzetben? Van valami javaslatod? Milyen körökben hirdessem, ahol van kilátás esetleg valalkozasok számára?

Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. okt. 10. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha tavasz óta nem tudod kiadni akkor kérj alacsonyabb bérleti díjat! Esetleg kérheted egy ingatlanközvetítő segítsegét a kiadásban.
2020. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Mennyiért tudnád eladni? 30 millió? 50 millió? 100 millió?


A vételárat amit kapsz érte oszd be a maradék 10-20 évedre. Közben ami nem kell belőle a következő fél-1 évre azt tedd be állampapírba kamatozni és akkor még jelentősen tovább is fog tartani a pénz.

2020. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1es írja: ha nem tudod fél éve eladni, akkor magas az ár. Engedni kell az árból és gond megoldva. Ha normális áron eladod/kiadod, akkor lesz bevételed, ha meg inkább csakazértse engedsz, akkor meg nem lesz bevételed, csak kiadásod.
2020. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban kiadni szeretném, az unokámnak szeretném örökségnek.

Eladni úgy szeretném, hogy a feléből venni egy kis lakást az unokámnak. A masik felét élnem csak fel vegszukseg eseten.


Már fele annyiért hirdetem, mint azelőtt, igy sem kell senkinek. Több Ingatlanos, iroda is szerzodtem. Azt, mondták nagyon pang a piac, mindenki kifele menekül a peremkeruletekbe, mert az olcsobb es van kert. Nincs igazán kereslet.

Arra gondoltam, hogy esetleg pl. könyvelő iroda vagy vmi hasonló kivenné, amihez nem kellene nagy átalakítás, vagy hasonló ezekre várnék ötletet,

de nem tudom merre hirdessek vagy vmi vállalkozást kitalalni.

2020. okt. 10. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Valami nem stimmel. Dupla ennyiért hirdetted, mint most?? Olyan nincs, hogy valami, ami jó áron van hirdetve ne kellene valakinek. Szerintem túl nagyok az elvárásaid, túl sokat kérsz, ez abból is látszik, hogy a jelenleginál kétszer magasabb áron hirdetted. Hirdesd meg a szokásos helyeken (ingatlan.com, jofogas.hu, stb.). Ha jó, reális áron lett volna hirdetve, szeptemberben a diákok kivették volna ha eddig is diákoknak volt kiadva.

Ingatlannal nem lehet vállalkozni. Lehet kiadni vagy eladni vagy saját vállalkozás székhelyének, irodájának használni.

2020. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Írasd át a nevemre .
2020. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha elküldöd a hirdetést szívesen megnézem hátha tudok valamit hozzátenni, mondjuk az durva hogy a feléért se megy el...
2020. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Add nekem.
2020. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék részleteket, akár hirdetést. Még az is lehet, hogy érdekelne.
2020. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mutass képeket róla, kerületet utcát is megadhatod.

Ha piaci áron alul eladnád lenne rá vevő. Ha olyan... akár én.

2021. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!