Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nettó 290 ezres fizetés mire...

Nettó 290 ezres fizetés mire elég Budapesten?

Figyelt kérdés
Szobát bérelnék, mindennel együtt havi 100 ezerért. A telefonom havi 20 ezer, a gyógyszerem havi 8 ezer, a bérlet 9500. Marad a megélhetésre, spórolásra 152 500 forint. Mire elég ez szerény életvitel mellett?

2020. okt. 13. 11:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Összevontam telefon címszó alatt a telefonszámlát, az internetszámlát és a készülék törlesztését, ez így együtt 20 ezer. Nem iPhone, nem szuper masina, a korlátlanság viszont elengedhetetlen a munkámhoz.


Azért bérelnék szobát, mert igyekszem spórolni. Egy külön lakás túl drága lenne, nyilván nem költök egy készülékre havi 20 ezret...

2020. okt. 13. 12:25
 12/24 A kérdező kommentje:
A netszámla az az otthoni, felezve a másik lakóval, nem a telefonos net. És kérlek ne akadjatok már fenn ezen, komolyan, csak megy az ítélkezés.. Olyan tipikus.
2020. okt. 13. 12:28
 13/24 anonim ***** válasza:

"Nem iPhone, nem szuper masina, a korlátlanság viszont elengedhetetlen a munkámhoz."


Akkor ezt a munkáltatód felé kellene elszámolnod.

Nem volt itt ítélkezés. Átlag felhasználó, pláne aki nem túl sok bérből él az nem hitelez olyan dolgokat, mint pl telefon.

Nyilván, ha munkához kell, az más, de arra meg céges kellene legyen.

2020. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Semmi ítélkezésnincs, nem ítéltelek meg csak jótanácsot adtam hogy szerintem vásárolj olcsóbb előfizetést. HA pedig kell a munkádhoz verd le a munkáltatón!
2020. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Megélni elég. Talán havi 50-60 ezret félre is tudsz tenni. Habzsi-dőzsi azért ennyiből nem lesz, de remélhetőleg nőni fog a béred és idővel majd lesz lehetőséged önálló életre is. Egyébként szerintem lakótárssal élni nem feltétlenül rossz dolog.
2020. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ne legyetek már ostobák. Katás vállakozó vagyok, nincs ilyen, hogy céges telefon. NEM EZ VOLT A KÉRDÉS. A kérdés az volt, hogy megélhetésre a FENNMARADÓ összeg elég-e Budapesten.
2020. okt. 13. 13:27
 17/24 A kérdező kommentje:
15-ös, én az előző lakótársamnak köszönhetően nyelvvizsgáztam sikeresen. Vele gyakoroltam, tök jó buli volt. Én is 50-60 ezer forintos megtakarítással számolok, ez a célom.
2020. okt. 13. 13:28
 18/24 anonim ***** válasza:
@16 Jó, de fix havi pénzzel nyilván ez egyszerű bújtatott foglalkoztatás, azért nem munkaviszony, hogy a főnök tudjon adót csalni.
2020. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%
Honnan tudjam hogy Katás vagy? AMúgy az hogy segítőkész embereket sértegetsz nagyon magas intelligenciára vall.... Nem sok dologra elég nagyon szerényen fogsz élni
2020. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Vállalkozó, aha...
2020. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!