Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemélyként hogyan...

Magánszemélyként hogyan értékesíthetem adómentesen a saját magam által hobbi céllal termesztett, de feleslegessé vált dísznövényeimet?

Figyelt kérdés

Saját udvarunkban, a szabadidőmben kedvtelésből foglalkozom dísznövények termesztésével, az udvarunk és otthonunk díszítése céljából.

Esetenként -a lelkesedésem, valamint az újdonságnak számító növények utáni vágyam és szabadidőm függvényében- felszaporodik az állomány. Felmerült bennem, hogy a feleslegessé váló növényeket az eddigi elajándékozási gyakorlatom helyett akár el is adhatnám. (Így az újdonságok beszerzése is könnyebben finanszírozható lenne.)

Többnyire kisebb-nagyobb cserepes növényekről van szó.


Hogyan lehet ezt megtenni magánszemélyként, szabályosan?

Régebben olvastam, hogy magánszemély az ingóságait bizonyos értékhatáron belül engedélykérés nélkül és adómentesen is értékesítheti.

Ez esetleg a saját tulajdonú dísznövényekre is vonatkozik?



#saját dísznövények értékesítés #saját dísznövények értékesítése magánszemélyként #magánszemélyként történé adómentes értékesítés #magánszemélyként történő értékesítés szabályai
2020. okt. 13. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Az általad termesztett, nevelt növényekre ilyen szempontból nem vonatkozik. Viszont lehetsz őstermelő, amivel adómentesen csinálhatod ezt. Gondolom nem milliókat keresnél vele.
2020. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bak Norbert ***** válasza:
Őstermelőivel igen.
2020. okt. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem éves szinten nem lenne több bevételem néhány 10eFt-nál. És ez nem tekinthető tiszta nyereségnek, hiszen a feleslegessé váló növények is gondozott növények. Eleve cserépben, virágföldben vannak és esetenként több évnyi gondozás, ápolás eredményei. (Öntözés, permetezés, tápoldatozás, nem ritkán többszöri átültetés, ...)


Utánanézek ennek az őstermelői lehetőségnek, de ha ez is valamilyen vállalkozói forma és kiadásokkal is jár (pl. könyvelői szolgáltatásokat is igénybe kell venni), akkor az a kis bevétel nem igazán motiválna, hogy foglalkozzak ezzel a lehetőséggel.


(Én azt hittem, hogy magánszemélyként is eladhatom a feleslegessé váló növényeimet. A hirdetési oldalakon is látok olyan eladókat, akik nem tüntetik fel, hogy ők őstermelőként adják el a növényeiket. Persze ettől még lehetnek őstermelők.)

2020. okt. 14. 08:08
 4/5 anonim ***** válasza:

1. nem biztos, hogy legálisan adja el.

2. attól mert nem írja oda, hogy őstermelő, még simán lehet, hogy az.

3. ekkora bevétel mellett nem lesznek költségei, ha őstermelő leszel. Könyvelőként mondom, hogy erre nem érdemes könyvelőt fogadni, azt az évi egy bevallást te is meg tudod csinálni magadnak.

2020. okt. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bak Norbert ***** válasza:

Falugazdasznal erdeklodj, meg mvh-nàl 3.000 Ft 3 evre a koltsege, ellenben pl teteles koltseg elszamolassal csak a valodi eredmenyed utan adozol. Eves 600.000 Ft-ig meg adomentes.(jovore meg kb 50%-al ez az ertekhatar is nőni fog.)


Emellett tibbfele novenyt is termeszhetsz es kezmuves termèkként az ebbol az alapanyagokbol keszult termèkeket is àrulhatod ezzel ugyanugy adomentesen.


Pl aloe verabol keszult dolgok , vagy ha felveszed a fuszernovenyeket is tev körbe akkor fűszerolajok, stb.

2020. okt. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!