Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Muszáj ledolgoznom a tandíjat?

Muszáj ledolgoznom a tandíjat?

Figyelt kérdés
Ha orvosin államira megyek és ugye 20 évem van arra hogy ledolgozzam a 12 évet Magyarországon. De én külföldön szeretnék majd dolgozni a rezidens képzés után akkor úgy is jó ha ki fizetem a tandíj összegét vagy muszáj ledolgoznom.
2020. okt. 14. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ki is fizetheted.
2020. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Mai áron azt a nettó 1900-2800 euró körüli indulóval simán visszatudod fizetni a tandíjat!
2020. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Vissza lehet fizetni.
2020. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nyugati orvosi fizetésből röhögve kifizeted az egyetemet.
2020. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A törvény értelmében ha nem akarsz dolgozni Magyarországon, akkor fizetsz. Alapvető emberi jogi egyezményekkel lenne ellentétes, ha erőszakkal az országban tartanának és dolgoztatnának. Vagy hogy gondoltad?
2020. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, csak amikor utánna olvastam ennek csak annyit írt hogy a diploma megszerzése után 20 évem van arra hogy ledolgozzam azt a 12 évet. A visszafizetési lehetőségről nem írt semmit.Azért szerettem volna itt megkérdezni hátha ti tudjátok. Egyébként köszi a válaszokat:)
2020. okt. 14. 14:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha befejezed a sulit, küldeni fognak egy levelet, amiben leírják mennyibe kerültél az államnak és hány napot kell ezért itthon ledolgoznod. Én ezt minden évben megkaptam a még hátralévő napjaim számával egészen addig, amíg le nem nullázódott. Csak hogy el ne felejtsem... :D

Gondolom, ha nem fogy el, akkor majd 20 év múlva a számlával együtt küldik a levelet, de addig legalább minden évben az arcodba kapod, hogy ennyivel lógsz.

Megjegyzem, a fene sem tudja mi lesz 20 év múlva, úgyhogy ha külföldre mennék, megvárnám, hogy leperegjen. Ha orvos vagy 20 év múlva neked ez a pár millió apró pénz lesz itthon is, nemhogy külföldön. :)

2020. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Igen, 20 éved van ledolgozni. Ha nem dolgozod le, akkor ki kell fizetni. AKKOR, nem most. :D
2020. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!