Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettünk egy ingatlant egy...

Vettünk egy ingatlant egy éve, ahova még mindig be van jelentve a volt tulaj cége. Lekérdeztem cégjegyzékből, jelenleg felszámolás alatt van. Egyrészt lehet ebből nekünk problémánk?

Figyelt kérdés
Másrészt érdemes azzal szórakozni, hogy bejelentsük ezt? Ha igen, mi ennek a menete? A céges levelei még mindig ide jönnek ráadásul. Köszönöm!

2020. okt. 16. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Ezt hogy érted, hogy "még mindig be van jelentve"?
2020. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Lehet gondod belőle
2020. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Miért csak egy évre
2020. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
E?
2020. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Cégbírósághoz add be a székhely hozzájáruló nyilatkozatot a megszüntetésről aztán nincs tovább gondod vele.
2020. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Ez így érdekes, hogy még felszámolás alatt van a cég, de közben megvetted a lakást.

Nálam hasonló helyzet volt. Valamikor volt ide bejelentve egy cég, nem is az előző tulajé, hanem még korábbi. Már vagy 10 éve felszámolták a céget, ennek ellenére havi rendszerességgel jön egy banktól papír. Már sokszor szóltunk nekik, hogy a cég rég megszűnt és közünk sincs hozzá és hagyják abba a levelek küldözgetését, de hiába. Ezek szerint megéri nekik a sok postaköltség...

2020. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez így érdekes, hogy még felszámolás alatt van a cég, de közben megvetted a lakást.


Mi van benne érdekes? Attól, hogy ott a székhely, még nem biztos, hogy a vállalkozás tulajdona az ingatlan.

2020. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1: a cég székhelye a mi címünkre van bejelentve.

3: nem egy évre, hanem egy éve!

5: köszönöm Norbert, nagyon hasznos válasz volt!

6: ahogy 7-es is írta, a vállakozás székhelye bárhol lehet, csak tulajdonosi hozzájárulás kell.

7: köszi a kiegészítést!

2020. okt. 16. 23:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt közös kft-m egy emberkével pár hónapig, amíg el nem kezdett hűtlen kezelésbe keveredni, eladtam a részem névértéken neki, de a székhely az ingatlanomban maradt. Pár hónap múlva jöttek megkeresések tartozásokról, rendőrségről, stb. Így a cégbírósághoz bementem, székhely hozzájárulót visszavonattam nem jött több levél. Díjmentes az eljárás, neki meg kb 1 éve lesz helyreállítani a törvényességi feltételeket, jegyezze be új székhelyre a vállalkozást, vagy megindítják a kényszertörlést.
2020. okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!