Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 382 ezer forint megtakarítás...

382 ezer forint megtakarítás jónak számít 22 évesen?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem
2020. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Kritikán aluli értéknek számít, bocsi.


Jelenleg azt lehet "normálisnak" mondani, ha 1 - 1,5 millió forint marad megtakarításban (állandóan, ha ez az érték változik, vissza kell pótolnod), a többi pedig mehet kötvénybe, kivéve ha nagyobb kiadást tervezel az elkövetkezendő 1 évben.


Kerekítsük fel az értékedet 400ezerre, ez életstílus függvényében kb 1-2 havi megélhetést biztosíthat, ha beüt a krakk. Viszont így csak tényleges vész esetén érdemes felhasználni ezt az összeget. Gyűjtögesd még.

2020. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ... pl. mióta dolgozol, mennyit keresel, hol élsz? Ha van saját lakásod (vagy szülőknél élsz) és meg tudsz élni belőle min fél évig (szinte biztos, hogy nem), akkor jó lehet.


Ha a fentiekre NEM a válasz, akkor sajnos nem számít jónak.

2020. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha legfeljebb 6 hónapja dolgozol akkor jó egyéb esetben elég siralmas.
2020. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha ez az egyenleg, akkor az alapján kell megítélni, hogy hány havi megélhetést fedez.

Ha ez a havi fennmaradó, megtakarított összeg a bevételekből, akkor úgy értékelhető, hogy 0 növekedés mellett a havi költségekhez viszonyított aránya közelíti a még aktív keresőként töltendő idő és a hátralévő élettartamod hányadosának reciprokát.

2020. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Persze, hogy jó. Én 37 vagyok és egy fillér megtakarításunk sincs.

De ki nem szarja le? 5 ingatlant fogok örökölni, csak elég lesz valamire.

2020. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magamhoz képest, te szuper vagy!

Én 23 évesen végeztem az egyetemen (mesterképzés), addig kb semmi pénzem nem volt. Amit megkerestem diákmunkán az el is ment fontos és persze nem túl fontos dolgokra. 23 évesen kezdtem így el igazán dolgozni.

Most vagy 27 éves, van a férjemmel önerőből vett kocsink, 8 millió megtakarításunk és sok közös élményünk. Nem vagy lekésve semmiről, mi is ekkor kezdtük a spórolást, mert csak ekkor volt miből.

2020. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Két hónap alatt rakok félre ennyit.
2020. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attol függ, hogy mire szeretnéd felretenni. Ha saját lakasra, akkor edes keves, de ha csak vesztartaleknak ha pl. valami elromlik es javítani kell, arra jó.
2020. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!