Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen "ravasz" spórolási...

Milyen "ravasz" spórolási megoldások vannak a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy olyan dolgok amik az embernek általában eszébe se jutnak. Szóval nem yolan h energiatakarékos izzó, meg kapcsoljuk le a lámpát, meg nyomjuk ki hálózatból a TV-t meg ne folyassuk fölöslegsen a vizet, stb. Szóval nem iylen nyilvánvaló dolgok, hanem tényleg oylan ami pár embernek eszébe se jutna magától (mondjuk pont azért mert nem tudja mennyit bukik rajta, vayg mert nem egyértelmű). Pl: nincs vmi yoaln oldal ahol spórolós peceptek vannak?
2008. nov. 28. 19:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és még vmi: hiú kamasz vagyok aki uygan jár turiba de a ruha az egyetlen dolog amin nem akar spórolni.:D xD
2008. nov. 28. 19:51
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Tegnap volt egy dokumentumfilm a tv-ben:)

Mutattàk hogy a hatalmas földek,ahol pl hagymàt termesztenek a különbözö nagy àruhàzak részére,nos ott egy gép végzi el a begyüjtést.

De a gép a tul kicsi vagy a tul nagy termést otthagyja,mert azt nem veszik àt.

Ha te utànajàrsz,hol vannak ilyen földek,és mikor van ott begyüjtés,nyugodtan mehetsz,ös akàr 3-4 zsàknyi hagymàt összelehet szedni,(akkor is ha akàr 10-en vagytok kinnt fejenként)

Ugyanigy van ez a répàval,krumplival,és minden egyéb zöldséggel.

Ha nem szeded fel,az ot fog elrohadni.

Aztàn mutattàk azt is,hogy àruhàzak egy nap szavatossàgi idö lejàrta utàn kidobàlja a dolgokat.

Pl:

üditök.

Olyan dolgok,amik 1 nap lejrat utàn még ugyanugy alkalmas fogyasztàsra(egy laborban külön kivizsgàltàk,hogy a cukor tartalmu üditök lejàrat utàn még 2-3 honapig egészségesek.

Szoval az àruhàzak konténerjeit se rossz néha àtnézni:)

Sporolos receptek?

Piritos,bundàskenyér,levesek.....

olcso kajàk...

A legravaszabb sporolàsi ötlet,ha mindig valamelyik ismerösnél kaja idöben bukkansz fel.

Pl Zs-nél reggel,G-nél délben,Cs-nél este.

gondolom mindenütt megkinàlnak,na akkor màr nem öhezel:)

Persze ez tulzàs volt,de ravasz sporolàsi tippet kértél:))))))))))9

Nem tudom nàlatok a kukàval mi a helyzet,külföldön a zsàkért nagy összeget kell kiadni,mi ugy sporolunk vele,hogy a kartont,üveget,konzervesdobozokat szelektiv hulladékgyüjtöbe tesszük,és tényleg csak az kerül otthon a szemetesbe,amit nem tudsz külön gyüjteni.

Ablakot se akàrmivel pucolok,ecetes viz,és reklàm ujsàg!

Ezenkivül sok minden van még,amivel sporolni lehet,de konkrétan mi érdekel?

Sporolos ételrecepteken kivül????????'

2008. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, pár dolgon jót röhögtem,:DDD igazából én se tom mire gondoljak, épp ezért tettem fel a kérdést, hétha vki tud vmit amit mások nem, pl ezt a betakarításos dolgot xD. Jó gondolat de sztem a környéken nem nagyon találok ilyet.:D am a levesekre én is gondoltam:D
2008. nov. 28. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök koromban rendszeresen jártunk "böngészni" a földekre betakarítási időben. Krumplit, kukoricát, napraforgót szedtünk, amit a kombájn elhagyott. Abban az időben ez még nem volt ciki. Igaz a TSZ-é volt a föld, és ők nem foglalkoztak vele. Aztán a '90-es évek óta már nem nagyon volt rá lehetőség, és talán ezt is elfeledték az emberek. Lehet, hogy már tároló hely sincs hozzá, pedig amit összeszedtünk kitartott egész tavaszig.
2008. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Egyel kevesebbet, mint eddig, igyal csapvizet es ne asvanyvizet, mindenfele felesleges dolgot felejts el (uditok, chips, nassolni valok, cigi, pia)ruhat es sok-sok mindent turkalobol, ugy ahogy azt irtad (a ruhanak nincs erteke, ezt lathatod, amikor a mexx teli kabatot megkapod 1500-ert, a boltban pedig mennyi is? ), aztan nagyon jo dolgokat lehet kapni hasznalt piacon. Itt a cuccok Ausztriabol szarmaznak, en biciklit, gorkorcsolyat, nyelvkonyvet, cipoket, focilabdat, jatekokat, silecet, es millio dolgot ott vettem, fillerekert. Kozlekedj gyalog es biciklivel, ha megoldhato. Konyvet konyvtarbol kolcsonozz, es ha valamit szeretnel venni, barmi legyen is az, nezz korbe, de nagyon, mert tudod, hogy sok kicsi az sokra megy.

Kulonben meg a semmibol nem nagyon lehet sporolni, ez igaz.

De szerintem a kajan lehet a legtobbet megsporolni, viszont enni meg muszaj. Hat nem konnyu.

2008. nov. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!