Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az amivel “szerezhetek egy...

Mi az amivel “szerezhetek egy kis pénzt” suliban?

Figyelt kérdés
Az az ötletem hogy ilyen szerencsejáték szerűen odamegyek valakihez és azt mondom hogy “Van egy 200-asom, hogyha vesztek oda adom neked, ha nyerem adsz egy 50-est”. Csak azt nem tudom hogy milyen játék lenne az amiben nem buknám el a pénzem nagyobb eséllyel. Nem konkrét játék, inkább szerencsén múlókra gondolok pl fej-írás. Nem akarok átverni senkit, szimplán kell egy játék amin talán egy kicsit nagyobb eséllyel nyerhetek, illetve egy olyan pénzösszeg amit ha elvesztek véletlen akkor nem baj. Remélem értitek, lehet hogy hülyeség de na :D

2020. okt. 26. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Azt ugye tudod, hogy a suliban tilos a szerencsejáték minden formája és balhé is lehet ebből idővel?
2020. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, de egy 5 mp alatt lejátszható kis poénjátéknak felfogható dolgot nem hinném hogy komolyan fognak venni.
2020. okt. 26. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Iskolafüggő, de a végén komolyan fogják venni, hidd el nekem.

Tapasztalatból írom ezeket, mert régen én is voltam akkora barom, hogy nekiálltam a padtársaimmal kártyázni, meg amőbázni igazi pénzzel. Itt nem csak arról van szó, hogy az iskola vezetőségéből ki tudja meg és milyen szankciókkal fognak lépni ellened. Itt lelkiismereti okok is vannak. Egyszerűen nem szép dolog lehúzni ilyen módon az osztálytársaidat. Meg ott van a másik oldal is, hogy szar érzés, amikor elbuksz 2-3 ezer forintokat. Nekem se ment ez sokáig, egymásnak mindig vissza adtuk a pénzünket, mert miután bemelegedtünk ebbe az egészbe, éreztük, hogy nem helyes erkölcsileg az egész.


Lényeg az egészből, hogy ne csinálj hülyeségeket a suliban, így is épp elég gondja van az embereknek a járvány miatt, mely rengeteg inzultus kiváltó oka bent, a suliban. Gondolom nálatok se másabb ez, mint nálunk. Egyébként azért is lehetne a szerencsejátékból balhé, mert a legtöbb diáknak az édesanyja ad pénz kajára, meg kávéra, de nem arra, hogy feltegye neked. Ha a gyerek elbukik 2-3 ezer forintot a te "5 mp alatt lejátszható kis poénjátékod" miatt, azt se tartom kizártnak, hogy következő nap bejön az egyik szülő és neked fog támadni (jobb esetben verbálisan). Neked megéri pár száz, vagy ezer forintért lehetséges balhét generálni?


Egyébként hány éves vagy? Ha nagykorú vagy már, akkor van lehetőséged vérplazmát adni, melyért kapsz 10000 Ft-ot (+/- 2000 Ft), szendvicset, üdítőt, utalványokat, csokit, kávét, sört és jégkrémet is. Meg a Facebook Marketplace-en is el tudsz adni cuccokat jó pénzért. Igaz, sokszor kerül össze az ember hülyékkel, meg lesz, amikor lehúzzák, de ettől függetlenül jó pénzeket lehet ott is keresni. Diákmunkát azért nem javaslom, mert a járvány közepette nincsenek jó lehetőségek, főleg annak, aki ráadásul 18 éven aluli.


Remélem, hogy a fenti tartalom jó intő példaként szolgáltak számodra, ne teremts feleslegesen inzultusokat, így is épp elég van a világban már...


20/F

2020. okt. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

Gondold at ezt megegyszer.

Egy olyan jatekot hoztal peldanak ahol 50 %esellyel nyersz de a varhato nyeremenyednek te a 400%at fizeted ki ha veszitesz.. 😂 😂



Ilyen feltelekkel reggelig jatszanek ellened.



Ha ezt a 200ft kockaztatasaval 50et akarsz nyerni szisztemat akarod veghez vinni, akkor olyan jatekot kell kitalalnod ahol legalabb 75%esellyel te/bank nyersz. Ilyet en nem ismerek.


A leglogikusabb olyan jatekot talalni ahol minel nagyobb a haz elonye, de ezt nem tudja a masik fel. A sima roulettenel 3%koruli a haz előnye, a ket nullas amerikai fajtanal kb 5. Mit jelent ez?

Azt, hogy ha matematikailag nezzuk a jatekos 10000ft tetre 9500at kap vissza. Persze ha szerencsesebb akkor minuszba visz es nyer 12000t, ha pechesebb akkor minden korben bukik es te elnyered minden penzet.



Mi anno blackjackeztunk suliban, meg pokereztunk. El is kaptak es fegyelmi targyalas lett a vege. Nem voltunk messze a kirugastol, csak az vedett meg hogy jo sportolok es tanulok voltunk, es a fegyelmit a tesitanarunk/fociedzonk vezette.

2020. okt. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* az a 75% az 80%
2020. okt. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi kell hogy egy két ember berág hogy bukott nálad, és bemószerol, amire elég nagy esélyed van. Utána beláthatatlan következmények lehetnek, ha elővesznek azzal hogy tiltott szerencsejátékot űzöl a suliban. Fegyelmi eljárás, eltanácsolás akármi. Nem ajánlom.
2020. okt. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igaz igaz igaz csak hogy azért kérdeztem mert nálunk gyakoriak az ilyen kis játétkok és senkit nem érdekel hogy 50 forintot elvesztett.
2020. okt. 27. 08:10
 8/8 A kérdező kommentje:
Az adok 200-at vesztek 50-et csak példa volt
2020. okt. 27. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!