Szerintetek ez luxus?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert errefelé nagyon irigyelnek érte, hogy én milyen gazdag vagyok, ezt megtehetem.

Mert ők nem tudnák megtenni.


A téma az, hogy évente el szoktunk menni nyaralni.

Ez Magyarországot jelent, és sátorozást, tehát nem, mittudomén milyen szállást.

A szállás egyébként legtöbbször 1000Ft/éj között van.


Jó azt aláírom, hogy az odautazás, a vonat nagyon drága.


De közben azt is látom, hogy sokan cigiznek, festik a hajukat, és szinte mindennap megesznek egy szelet csokit.


Minálunk senki nem cigizik, nem festjük a hajunkat.

Rúzst, ha öt évente veszünk egyet, más piperecuccunk nincs, mert semmi másunkat nem festjük.


Ezenkívül csokit cukorkát csak annyit eszünk, amit mondjuk karácsonycskor, vagy névnapra kapunk, mert nekünk elég az.

Üdítőt ünnepeken iszunk, kólát sose, hamburgert életembe 3

x ettem még.

Szinte minden növényt magunknak termelünk meg.

Krumplit is.


Net is csak azárt van, mert apukám ezen dolgozik, kábeltévé nincs.


Kocsink sincs, nincs is rá szükségünk.


Egy kis parasztházban lakunk.


Soha nem volt mp3 lejátszónk, és Walkmanunk, ami szintén sok fiatalnak van.



Csak ez az egy luxusdolog van, amire költünk.


Nem, lehet, hogy ha mások is így élnének, nekik is futná a nyaralásra. (most arra gondolok, aki cigizik, festi a haját, csokizik)


Mi meg úgy érezzük, hogy erre van szükségünk.

Én pl. hajfestést, kozmetikust totál luxusnak érezném, mert úgy érzem egy felesleeges dolog. A hajfestés meg még káros is.


Végülis azt mi döntjük el, hogy ezek közül mi az, amire nincs szükségünk. És mi az aminek szükségét érezzük.


Szerintetek kell e miatt lelkiismeretfurdalást éreznem.


2010. aug. 10. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ahogy én sem fogok lelkiismeretfurdalást érezni, amiért én viszont festem a hajam és költök kozmetikumra is, de az árát szintén magam keresem meg, és évente egy balatoni nyaralásra is telik belőle. Tuti nem egy doboz hajfesték árán múlik a nyaralás... meg egy rúzsén.

A nyaralás maga jó dolog, de a többi része az életeteknek rendkívüli (a mai magyar átlaghoz képest). lehet, hogy mások csak érdekesnek, csodabogárnak tartanak, vagy valami... Amit nem ismernek az emberek, azt piszkálják általában. De csak tippelek.

2010. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Na. Miért kell ezen úgy kiakadni. Nem kell minden irigykedést meghallani, mert megbolondulsz.
2010. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, lehet, hogy ha mások is így élnének, nekik is futná a nyaralásra."


De, viszont mások mindennap cigiznek, csokiznak, meg kóláznak, míg te csak pár napot nyaralsz évente. Hoppá, ugye mennyivel jobb? :P

2010. aug. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves első.


Tudod, ez nálam olyan is, kicsit, mint, aki dolgozott konzervgyárban, és nem eszi meg azokat a termékeket.(legalábbis a vegyszer, kozmetikum része)


Egyetemen kémiát tanulok, és tudok ezt azt, hogy mi miből készül, és az milyen anyag.

2010. aug. 10. 09:24
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként a nemrég halgatott Palya Be szám jut róla az eszembe.


"Még azt mondod, megmondod, hogyan kéne élnem

Hogyan kéne jónak lennem, s hogyan énekelnem

De én erre nevetek, megvonom a vállam

És azt mondom szeliden, hogy csináld utánam

Úgy éneklek, úgy élek, hogy nagyon jól essen

Fütyülök én arra, hogy mindenkinek tessen"

2010. aug. 10. 09:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Első vagyok, annyit mondanék: nem támadtalak meg, ha annak vetted bocs. Hogy mit akartam mondani? A Palya Bea zenére reagálnék:

"Fütyülök én arra, hogy mindenkinek tessen"


Ezzel nemcsak te lehetsz így, ehhez másnak is megvan a joga, ez az, amit nem szabad elfelejtened. Másoknak is megvan a joguk, hogy úgy éljenek, ahogy tetszik. Ők cigizni, hajat festeni akarnak - ettől nem értéktelenebbek, vagy valami. Eltér az életstílusod az övéktől, ezért furcsállják, de ezzel a fanyalgással nem kell foglalkoznod.


Amúgy én is egyetemre jártam, és tudom, mi van a hajfestékben :) De "Fütyülök én arra, hogy mindenkinek tessen" ...

2010. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ezt hagyjuk, hogy ez káros, meg az káros, ha tényleg annyira káros lenne minden, akkor már rég beteg lenne mki vagy meghalna.


Itt minden a mértéken múlik, ha 1x néha berúgsz, akkor hát nah, de ha ezt minden héten 3x megteszed, na azt már káros.


A hajfestés, meg a cigizés is egy elég tág fogalom, tehát van aki 1 hónapban elszív 1 dobozzal és van aki hetente 3at minimum és a hajfestést is, van aki hetente megy, van aki hónaponta.


Amúgy mki arra költ, amire akar, én pl net nélkül nem lennék meg, amúgy pedig addig ne mondj semmiről véleményt, amíg nem próbáltad.

2010. aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én nem sajnálom tőled. elég buta az aki igen. sőt, tiszteletreméltó, hogy tudtok spórolni, amikor nagyon sokan pont az ellenkező példát követik. hiteleket vesznek fel, szórják a pénzt, hogy "egyszer élünk". aztán koppannak.


én is hasonlóan gondolkodom mint te: nyaralásra szívesen költök a szép ruhák helyett. mert az első örök élmény, amire mindig jó emlékezni, a ruha meg csak elkopok úgyis. (ez persze nem azt jelenti, hogy alig lenne ruhám. csak turkálóban veszem, vagy a vaterán ruhacsomagként)

2010. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

09:53 vagyok


most olvasom Palya Beát. :) én is szeretem. ez egy negatív kritikára volt reakciója és megfogalmazta benne a művészete lényegét. Nagyon tetszenek a dalai. Egyedi.

2010. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, rengeteg ember van, akinek ez már luxus.

Sok olyan is van, akinek az is luxus, ha egy szelet kenyér kerül az asztalra naponta.


De azért Te ne érezd magad rosszul.

Nem a Te évenkénti nyaralásod miatt tartunk itt.

Azt is leirhatnám hogy miért, de ma nem akarom elrontani a kedvemet a mérgelődéssel, és amúgy is haszontalan.

2010. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!