Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha álláskeresőként regisztrálv...

Pisti5356 kérdése:

Ha álláskeresőként regisztrálva vagyok, és egy vállalkozó alkalmazna, akkor kap valami kedvezményt utánam ha kivesz a munkaügyről, és hivatalosan bejelent?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor számít hogy 4, 6 vagy 8 órában?

2020. nov. 10. 22:05
 1/7 Bak Norbert ***** válasza:

Legaláb 6 órásnak kell lenned.

Támogatottat jövőre tud kivenni legközelebb. Bemegy és megmondják neki mit és mennyit vehet utánad igénybe személy szerint. Neki is neked is be kell adni egy pályázati anyagot, meg támogatói szerződést aláírni mindkettőtöknek.

2020. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó és az hány nap? mert hasonló szituációban vagyok, és nagyon érdekelne h kb mennyi idő alatt hagynának azt jóvá?
2020. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bak Norbert ***** válasza:

Év végén már nem fogadnak be igényt.


Legközelebb január vége felé lesz újra lehetőség kb.

A munkáltató ha érdeklődik, elmondják mi kell hozzá és kb mikor lesz adott hónapban a bírálat.


Nekem úgy volt, hogy szeptember végén jelöltem ki az embert, aki alkalmival nálam dolgozott a munakügyi mellett. Október 12-ig adtam be a pályázatot a kötelező elemekkel, pl. nav 0-ás igazolás, stb. és október 15-én bírálatak hívtak telefonon, hogy pozitív, 16-án már fel kellett vennem rendes munkaviszonyba az embert, 18-án menni kellett vele aláírni a támogatói szerződést, hogy október 16-tól foglalkoztatva van ( mert a támogatóihoz már érvényes munkaszerződés is kellett ).


Rá egy évvel október elején, egy másik egyszerűsített alkalmazottra jelentkeztem be egy másik új üzlethez, de már év végéig telítve volt a támoagtható keretösszeg, de mondták azért kérjem ki az igazolásokat és adjam be a pályázatot, mert ha idő közben valaki visszalép, akkor automatikusan a helyére bekerülhetek. Végül nem lépett vissza senki a jelölt meg elhelyezkedett addigra máshol főállásban.

2020. nov. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

köszi szépen Norbi.


Fura nekem az h év végén már nincs tánogatás blabla pedig pont most kellene a járvány idején.

2020. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bak Norbert ***** válasza:

Egy éves keret van kijelölve, év végre már általában elfogy a keretösszeg, vagy a leendő támogatottak létszáma lefedi a Ginopban megjelölt "output" értéket.


Decemberben meg már az éves elszámolások mennek. Pl a kötelező havikat ( bérjegyzék, járulék igazolások, elszámolók ) is nem 14-ig kell leadni mint minden más hónapban, hanem hamarabb. Év elején fű se nő két hétig és kb január végétől kezdődik az új, éves keret feltöltése.

2020. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, még annyi kérdésem lenne, hogy kb milyen támogatás, támogatások illetik meg a munkáltatót, vagy milyen formában érkezik a támogatás?
2020. nov. 11. 21:43
 7/7 Bak Norbert ***** válasza:

Ugyanúgy foglalkoztat, mintha nem kapna támogatást, azzal a különbséggel, hogy az előző havi munkabéredet elutalja vagy kifizeti kp neked minden hó 5-12-ig. 12-ig elutaja az összes járulékot és adóelőleget utánad.


Ezeket kell többek között rá egy-két nappal maximum leadni a havi elszámolásra. Ha formailag és tartalmlag is rendben van ( formai pl. hogy bankszámla utalást is aláírja, volt hogy emiatt nem fizették ki ) akkor az államkincstár a támogatási szerződésben rögzített százalékos arányban még abban ahónapban, 20-25.-e között visszautalja a bruttó bérköltség 50-70-100%-át és a szocho 100%-át.


Az hogy ez a %-os arány mekkora, az határozza meg hogy neked, mint támogatható munkaerő milyen "paramétereid " vannak, a támogatás odaítélése szempontjából.


pl. 25 év alatti pályakezdőnek 3 hónapra lehet igényelni 100%-ot is. Egy gyesről visszatérő vagy gyes mellett alkalmazott anyukának 70%-ot 8 hónapra, stb.


Plusz ha uti ktg térítést is igénybe veszel- ezt külön támogatási szerződésben rögzítik ( buszbérlet, üzemanyag ktg, stb, ) akkor annak a 100%-át térítik neki vissza, amit ugyanúgy előtte a munkáltató igazoltan is a béreddel együtt 100%-ban már megtérített részedre, Te pedig leadtad a bérletet stb.

2020. nov. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!