Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért használnak ennyi készpén...

Miért használnak ennyi készpénzt az emberek a mindennapok során?

Figyelt kérdés
Azt megértem, ha megtakarítás gyanánt tartanak egy nagyobb összeget kp-ban, de az hogy miért számolgatják az aprót a moziban, miért fizetnek készpénzzel a futárnak, na azt nem értem. Az emberek túlnyomó többsége utalva kapja a fizetését.

2020. nov. 13. 07:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
35%
Közöd?
2020. nov. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
Nagy testvér azért nyomja a digitális fizetést, mert tudni akarja, hogy mennyi pénzed van, honnét, és mire-mikor költöd. Én meg nem akarom, hogy tudja.
2020. nov. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
86%
Sok helyen még mindig nem lehet kártyával fizetni.
2020. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Egyrészt, a piacon, kisboltban stb. nem lehet kártyával fizetni. Másrészt, ha egyszerre veszek fel nagyobb összeget, csak egyszer számít fel a bank költséget..
2020. nov. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Én sokkal kevesebbet költök így.

A hónap elején kiveszem azt az összeget, ami a megélhetésre - kaja, alapkozmetika, tisztítószerek, stb - kell, és ezt osztom be, többet nem tudok elkölteni.

Ha kártyával fizetek, akkor nincs semmi kontrollom, tapasztalat szerint legalább egynegyede-egyötödével többet költök értelmetlenül.

2020. nov. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
60%
mert megszokták
2020. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
57%

Ha vállalkozó vagy akár egy könyvelői adminisztratív hibán is becsúszhat egy inkasszó a bankszámládra és akkor leshetsz.


KP biztonságosabb.

2020. nov. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

Az én férjem még mindig kp-ban kapja a fizetését.

Mellesleg gyakran járunk piacra, őstermelő vagyok. Még nem tartok ott, hogy legyen terminálom. :)

2020. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

„ Sok helyen még mindig nem lehet kártyával fizetni.”


Ahol van online pénztárgép ott kötelező lesz januártól a terminál vagy bármilyen más elektronikus fizetési megoldás alkalmazása. A mozi a példámban pedig tipikusan az a hely ahol még a jegy is a telefonodon van, nem még hogy terminál..:D A futáros példában pedig már az interneten kifizetésre kerülhet az összeg.

Európában egyébként módfelett jól állunk pos terminál téren.


„csak egyszer számít fel a bank költséget..“


A bankkártyás vásárlásnak nincs tranzakciós díja vásárlói részen... éves kártyadíj van.

2020. nov. 13. 11:44
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Én nem rég szoktam át rá bizonyos okok miatt egy időszakra. Lehet maradok is ennél, mert én is azt látom, hogy így sokkal kevesebbet költök. Jobban fáj fizikailag átnyújtani a pénzt, mint csak csippantani a kártyát és tudat alatt nyugtázni, hogy akkor ez elköltve. Arról nem is beszélve, hogy egyszerre max egy 20-as van a pénztárcámban. Ha egyik nap beletettem és három nap múlva megint bele kell tennem egyet, akkor elszégyellem magam, hogy mit költekezek ennyit.

Eddig nem gondoltam volna, hogy tényleg hat ez rám, de hat. :D

2020. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!