Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudom bejelenteni melyik...

Hol tudom bejelenteni melyik szervnél ha egy diákszövetkezet szabálytalanul jár el és folyamatosan hülyének nézi a diákokat?

Figyelt kérdés
2020. nov. 18. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hm, általában azért kiderül, hogy a munkavállaló infói hiányosak és hibásak... mi a bajod velük?
2020. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Munka törvénykönyvében benne van hogy 6 óra esetén jár 20 perc szünet és például ők nem adnak szünetet de ez faj egy példa több ilyen eset is előfordult már
2020. nov. 18. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon a helyen kell balhézni, ahova kiközvetítenek, illetve a szövetkezetnek jelezni, hogy a partner nem tartja a szüneteket.
2020. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
a szünetet nem a diákszövetkezet adja, hanem a munkáltató. Őket kellene jelenteni az iskolaszövetkezetnél.
2020. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A hely tartaná de a szövetkezet tulajdonosa mondja hogy ma szünet nélkül menjen. Ráadásul úgy beszél a legtöbb diákkal ahogy én a kutyával nem beszélnék.
2020. nov. 18. 13:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Erről nem a szövetkezet tehet, hanem hely, ahova ki lettél közvetítve.


Én is jártam már így, mikor még régen diákmunkáztam (Aréna Pláza - mozi büffé konkrétan). Nem adták ki a szünetet egész nap, enni, inni és wc-re se tudtam elmenni. Ráadásul volt ott valami hulye krva szőke menedzser asszony (elnézést a keresetlen szóhasználatért), aki nagyon durván és lekezelően beszélt diáktársaimmal és velem is. Nem lehetett vele mit kezdeni.


Jeleztem az iskolaszövetkezet felé, hogy milyen gondjaim támadtak azon a helyen és az volt a megoldás, hogy egyszerűen nem mentem oda többet. Sajnos ez ilyen. Tudja jelezni a szövetkezet a tag panaszát a munkahely irányába (ha egyáltalán akarja), de nem nagyon tudnak az ilyen senki, felfuvalkodott asszonyokkal mit kezdeni, mint az a drága menedzser volt.


Így visszagondolva diákéveimre, elég sok igazságtalanság fordult elő bizonyos helyeken (tesco kasszában voltam még sokat).

2020. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
A szövetkezet nem modnja meg, mikor menj, az munkidőt a munkáltató osztja be...
2020. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

A diákszövetkezet a munkáltatói jogokba nem szólhat bele. Ő csak közvetít diákokat munkára.

Ha a munkáltató engedi, hogy egy diákszövetkezet irányítsa úgy, hogy azzal még a munka törvénykönyvével is szembe megy, ott már nagy a baj. :)


Ilyenkor mindegy, hogy kinek az "utasítására", de a munkáltató sért szabályt, az pedig a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségre (hatóságra) tartozik. Ott kell panaszt tenni.

2020. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt a szövetkezetet én megnézném, ahol a tulajdonos szervezi és osztja be a diákokat a műszakokra...
2020. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A Spar, ahol dolgozunk elküldi az igényeit meg hogy a műszaki mettol meddig tartanak és hány főt szeretnének, a szovetkezetes nő pedig beírja ezeket a csoportba és reagál mindenki üzenetere. Nem tudom miért kell mindenkinek beszolni és miért tudja mindenki jobban hogyan megy ez ebben a szovetkezetben de igen is a szovetkezetes nő írja fel ezeket hogy ki melyiket vállalta és ő mondta a múltkor is hogy szünet nélkül menjünk.
2020. nov. 19. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!