Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A következőben kérem a segítsé...

A következőben kérem a segítséget: Fundamenta hitelfelvétellel kapcsolatban (2 mFt) jelzálog a lakóházamra:a Fundamenta által kiküldött értékbecslő jogosult e a házban (kb.15mFt-s)fotózni, és az elkészült értékbecslést hogyan kaphatom meg?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 30 évben történt 2 ugyanezen szituáció rossz tapasztalatai miatt kérdezem. Köszönöm a segítséget.

2020. nov. 19. 06:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jogosult fotózni csak ha megengeded
2020. nov. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kell neki fotóznia kívül belül, mert ő azzal támasztja alá, hogy pl. Igen nincs felrepedve a fal, nem penészes, nincs kilyukadva stb. Ha nem engeded akkor nincs becslés
2020. nov. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha elfogadott értékbecslő, akkor miért kell bármivel alátámasztania a szakértői véleményét? Ha már ahhoz is kell "alátámasztás", akkor sztem akár én is készíthetnék felhasználva a tavalyi vételárat, a számlákkal bizonyítható ráfordítást, és fotóval alátámasztom. Ez most a kötözködős énem volt: bocs. De tényleg szeretném tudni, hogy egy lakott ingatlan belső részét kell e engednem fotózni. A kérdés második része pedig azért érdekel, mert az előző két esetben sokszori kérésünkre sem kaptuk meg a kifizetett értékbecslést.
2020. nov. 21. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, de az értéket kívülről nehéz megállapítani , tehát ha értékbecslést akarsz akkor kénytelen vagy. De mint írtam nem kötelező, ahogy nem kötelező értékbecslést se csináltatni és hitelt felvenni se.
2020. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha hitelt veszel fel kell és pont! Leírtuk miért, nem fotózhatod magadnak ezt is leírtuk. De majd a bankos is elmondja ennyim
2020. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!