Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri OTP gépkocsinyeremény...

Megéri OTP gépkocsinyeremény betétkönyvbe fektetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autóra gyűjtök és ez jó megoldásnak tűnt, így nem tudok "sos esetekre" kivenni a megtakarításomból.


Vettem most 50.000 forint értékben egy betétkönyvet, de az ügyintéző szerint nem éri meg, mert sosem nyer senki a sorsoláson. Mondtam, hogy engem nem kifejezetten a nyeremény érdekel, hanem ìgy jobban tudok spórolni.


Nektek mik a tapasztalataitok?

Nyertetek már ezzel?


1,5-2 millió forint feletti összeget zökkenőmentesen adnak vissza? Mert hallottam már erről is negatív tapasztalatokat.


2020. nov. 19. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem éri meg, és még csak nem is spórolsz vele. Én 1 millióért vettem kötvényeket, 2 évig tartogattam feleslegesen.


Egyrészt nem fogsz nyerni. Másrészt nem kamatozik a pénzed. Évről évre kevesebbet ér a pénzed (infláció, hivatalos átlag 3%). "Spórolsz" azzal hogy elteszel mondjuk 50.000 forintot, ez egy év múlva csak 48.500-at ér, MAXIMUM. Ehelyett ha veszel MÁP+ állampapírt (teljesen ingyenes ennek menete), akkor az folyamatosan kamatozik.

2020. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
MÁP+ nem teljesen ingyenes, vannak minimális költségek, de egyetértek elsővel. Nagyon nem éri meg. Eleve értéktelen autókat sorsolnak, ráadásul a rokonok kapják, mert nemzetközi szerződés nincs felügyeleti szervként rá, nem számít szerencsejátéknak. Még a Állami Felügyeleti szerv sem foglalkozik vele.
2020. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Kicsit ellentmondanék:


Van amikor megéri.


Van valamennyi pénzed, amit nem akarsz elkölteni.

- Vagy lekötöd a bankszámládon, és akkor hozzá se férsz, és nem is kamatozik valami jól.

- Vagy veszel állampapírt ami ugyan jobban kamatozik, de reálhozamot ott se nagyon fogsz elérni a tényleges és a kimutatott infláció különbsége miatt.

- Vagy veszel rajta pl ilyen betétkönyvet. Ennek az értékállósága negatív, tehát nem követi az inflációt, viszont néhány év távlatban ez vállalható veszteség, különösen, ha nem nagy összegről van szó.

Cserébe benne van a lehetőség a nagy profitra.

Mondjuk 100.000Ft befektetés esetén évente buksz 3-5000Ft-ot, viszont van esélyed 3-4milliós haszonra is.

Évi 5000ft költséggel ez nem rossz.

2020. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az autónyeremény betétkönyv inkább egy állandóan játékban maradó lottószelvény, semmint befektetési lehetőség. Kamata nincs, az pedig a szerencsétől függ, hogy nyersz-e vele. Lehet, hogy egy 10.000 Ft-os betéttel is megnyered az autót egy hónap után, de az is megeshet, hogy egész életedben nem nyersz majd semmit.


Ha valóban kocsit szeretnél, akkor inkább gyűjtögess rá máshol!

2020. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#2 Milyen költségei vannak? Számlát nyitni ingyenes, venni, eladni és saját számládra visszavezetni ingyenes. Ha nem fordulókor adod el, akkor valóban csak 99.75%-os áron adod el, de mivel folyamatosan kamatozik 1 hónap után pozitívban vagy ha kiveszed.
2020. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Érdemes megnézni azt is hogy újonnan milyen sorozatú (első két számjegy) betéteket kapni, és mik nyernek. Mikor 1 évig "játszottam" 65-el kezdődőeket vettem, és nagy többségben 60-asokat sorsoltak, elvétve volt 65-ös.
2020. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Vagyis habmeg is veszed, kizárt hogy rövid időb belül nyersz. 1-2 év hogy a te sorozatod is bekerüljön a kalapba. De nyugodt lehetsz, akkor sem te fogsz nyerni.
2020. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nincsenek illúzióim, nem gondoltam, hogy valaki odafent megkönnyíti a dolgomat és azonnal nyerek. :D

Leginkább gyűjtögetés miatt szerettem volna, mert nem húszezreseket teszek el amiből néha ki tudok venni, hanem papírban teszem félre. Nincs lekötve, így ha nagy gáz van vissza tudom váltani.


De ennek a MÁP-nak utána nézek, lehet jobban megérné.


Köszönöm a hasznos tippeket. :)

2020. nov. 20. 09:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ajándékba kapott 5000ft-os betétkönyvvel nyertem autót. Szükségem lett volna a pénzre és ki akartam váltani, akkor szóltak, hogy nyertes. 1,7millió ft-ot kaptam
2020. nov. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az igen, gratulálok! :D hallottam már legendákat erről, de nem beszéltem még senkivel aki nyert volna ezzel.
2020. nov. 27. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!