Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MBVK árverezesi oldalára...

MBVK árverezesi oldalára akarok regisztrálni, de jövőheten nemtudok személyesen a végrehajtohoz menni, elég ha családtagot küldök meghatalmazással h regisztráljon helyettem?

Figyelt kérdés

Minden adat nála van, csak sajna dolgozom végig a héten és csütörtökön van egy lakás akció vége amire licitálni akarok csak sajna előtte regisztrálni kell

Köszönöm a válaszokat! :)



2020. nov. 22. 15:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Akkor kb le is késted a dolgot, ugyanis az árverés vége előtt 3 nappal a végrehajtó számláján kell lennie az árverési előlegnek.


Nem tudom, egyáltalán elolvastad-e a licitálási, árverésben való részvétel feltételeit?

Pl. azt, hogy ha véletlenül megnyernél egy árverést, akkor 15 napon belül ki kell fizetni a vételárat: nincs "kölcsönt veszek fel, majd a bank utalja, stb."


Arra sajnos nem tudom a választ, hogy jó-e a meghatalmazott, de én a helyedben nem bíznám ezt másra.

Ja, és 6 ezer ft kell a regisztrációhoz.

2020. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hitelt nemkell felvegyek ehhez, 3napos dolgot nemtudtam de hát akkor hogyan licitálhat bárki vége előtt 5perccel ha már 3nappal előtte rajta kell legyen a pénz a vegrehajto szamlajan?
2020. nov. 22. 17:51
 3/19 A kérdező kommentje:

Jah licitalashoz bekell fizetni azt az eloleget ami felvan tuntetve

Értem

Hát még beleférek a 3napos ciklusba holnap

2020. nov. 22. 17:56
 4/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha már a licitálási, árverési feltételeket nem olvastad el, akkor legalább AZT, AMIT ÉN ÍRTAM, legalább azt olvasnád el rendesen... :-(


"az árverés vége előtt 3 nappal a végrehajtó számláján kell lennie az árverési ELŐLEGnek."

És 15 napon belül kell kifizetni a teljes vételárat: nem azt, ami ott van az árverésnél MOST megadva, hanem, pl ha egy házra 500 ezer ft van megadva, akár 1 millió 500-ezerre is felmehet.

De láttam már olyant is, hogy 50 ezerről ment fel 500 ezerre - szóval nem annyi pénzzel kell rendelkezned, amennyi az árverésnél van leírva, hanem annyival, amennyiért licitálsz.


De többször nem írom le ugyanazt: mielőtt regisztrálsz, olvasd el a licitálási feltételeket, mert különben jókora meglepetések érhetnek.

2020. nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Megvan a pénz, akkoris ha duplájára megy fel az ára ez lényegtelen
2020. nov. 22. 18:01
 6/19 anonim ***** válasza:
1/1-es?
2020. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen


De erre az ingatlanra nem fog licitálni senki, ez 100% így induljunk ki ebből

Van a kikialtasi ár és van a minimum ár

Mi a lényege ezeknek?

2020. nov. 22. 18:07
 8/19 anonim ***** válasza:
A licitnek a minimum árat el kell érnie - egyébként nem érvényes az árverés.
2020. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Értem

Ha az árverésnél nem licitál csak 1 személy, akkor a licit tárgyát megtudja szerezni minimum áron?

2020. nov. 22. 18:14
 10/19 anonim ***** válasza:
Na, kérdező, mi lett a dolog vége? Sikerült megvenni? (egyedül én válaszolgattam Neked, amíg bírtam energiával :-) )
2020. dec. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!