Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy átlagos pesti kávézónak...

Egy átlagos pesti kávézónak hány vendége van naponta, az árazás mi alapján történik? Hogyan tud érvényesülni a kompetencia mellett?

Figyelt kérdés
Csak az egyetemi projektemhez kell.

2020. nov. 26. 02:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy átlagos pesti kávézó.

Az árazás nyilván ki van matekolva az adott hely forgalmához mérten, illetve a többi tényezőt is figyelembe veszik (mennyi a bérleti díj, munkaerő költség, beszerzési ár, járulékos költségek, stb)


Hogyan tud érvényesülni a kompetencia mellett?

Mit jelent? Konkurenciára gondolsz?

Tehát miért mennek mondjuk az x utca 12 alatt lévő kávézóba, mint az x utca 25-be?

Ez nagyon sok tényezőn múlik, példák.

-ár

-megközelítés

-berendezés

-személyzet

-kávé választék, minőség

-hangulat

-hírnév

-vendégkör

-és még 1000 más apró dolog

2020. nov. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

Annyi ahányan bemennek, az ár még annyi hogy megérje illetve valaki bemenjen kávét inni.

Kompetencia meg kell,mert jogosulatlanul kávét árulni büntetést von maga után.

2020. nov. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Kompetencia mellett? Hova rakod, az asztal sarkára? :D
2020. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jelenleg nincs olyan, hogy átlagos pesti kávézó. A kávéház, mint olyan kihalóban a specialty helyek átvették ezt a szerepet, plusz ott vannak az amerikai láncok. Klasszik kávézházból, ami nem hipszter dizájnos meg nem ilyen gazdag turistákra építő, mint a New York, nagyjából a Zsivágó meg a Kelet jut eszembe, szóval az egész hipotézist át kéne gondolni, meg piackutatni kicsit, amit a jelenlegi helyzet mondjuk nem könnyít meg.
2020. nov. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Annak, aki nem tudja a különbséget kompetencia és konkurencia között, szerintem jó lesz az is, ha átlag napi 100 vendéggel számol.
2020. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
342 van
2020. nov. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyetemre jár, közgazdasági témájú dolgozatot ír, de nem tudja, mi az a "kompetencia" és "konkurencia". Továbbá a gyakorikérdéseken végez "kutatást." És akkor csodálkozunk, ha a magyar gazdaság tizenöt-húsz évenként menetrendszerűen földbe áll.
2021. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi nagyfőnök, hogy hajnali 3 órakor véletlenül összekevertem kettő hasonló hangzású szót, amit szerinted minősít engem is, és az ország gazdasági helyzetét is! De ne aggódj ettől elvonatkoztatva még sikerült teljesítenem a félévet, köszönöm a segítséget. Biztos sokra viszed még ezzel a begyöpösödött balkáni hozzáálással az életben.
2021. febr. 7. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Én sosem tettem fel ide a házi feladatomat, szóval hozzád képest máris vittem valamire.
2021. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy nehéz lehet, a szüleid csalódtak benned, benne van hogy miattad váltak, valószínűleg eveszítetted a megélhetésed a vírus miatt (ha volt valaha), ezért a frusztrációidat itt vezeted le tizenéves egyetemistákon akik segítséget kértek. Megértem hogy nehéz, ne aggódj lesz még rosszabb is. Ha szeretnéd utalok ebédre vagy egy kis fájdalomcsillapítóra.
2021. febr. 7. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!