Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Térítésmentes oltás megéri...

Térítésmentes oltás megéri vagy nem?

Figyelt kérdés
Már több helyen kormány adatszolgáltatást kért hogy hány alkalmazott fogja igényelni térítésmentesen a covid oltást. Nálunk eddig úgy áll hogy 10 ből 9 elutasítja.

2020. nov. 27. 08:39
A kérdező szavazást indított:
Megéri mindenképpen
Megéri, ha veszélyeztett csoportba tartozik (elhízott,krónikus beteg, idős 60+ év)
Nem éri meg, az oltás nagyobb kockázat a vírusnál
Nem éri meg, majd ha kiderülnek a mellékhatások miután több ember felvette
17 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Ostobaság. Hagyjátok telebeszélni a fejeteket.

Én kötelezővé tenném.

2020. nov. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha kötelezővé tennél egy olyan oltást, aminek nem ismerjük a hatásait, akkor nem a mi fejünkkel van a baj szerintem.
2020. nov. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
úgyik kötelezőlesz
2020. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Forrás?
2020. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem lesz kötelező.

Egyébként 1-es miért tennéd kötelezővé?


Részemről meggyőzőbb eddig az érv hogy mivel fiatal vagyok 30 körül nem igazán veszélyes rám a vírus. Legrosszabb esetben mint egy influenza, bár még influenzás sem voltam soha, és sohasem oltattam magam ellene.


Ugyanakkor van 2 rizikófaktorom, egyrészt a túlsúly meg magasabb pulzus, 90.


Szóval én úgy döntettem nem veszem fel ezt mondtam nem igénylem mert a jót feltételezem hogy valszinüleg immunis vagyok rá mint az emberek 80% tünetmentesen átmenne rajtam, az oltás ha meg nem életreszóló eleve nem ér semmit, illetve ha olyan mint influenza amit kezdetben sokan vettek fel, de minden 2. utána pár napig nagyon rosszul volt így már nem veszik fel sokan. Szóval úgy érzem hogy nem veszem fel biztosan elkerülöm főleg hogy covid az idösebbeket betegíti meg súlyosan

2020. nov. 27. 09:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én beadatom, amint lehet. Pajzsmirigy beteg vagyok, az kockázati tényező.
2020. nov. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallgatok magyar TV-t (csak amikor kínozni akarom magam :D ).

Spanyol tv-ben napok óta arról van szó, hogy normál esetben egy oltásnak a kísérleti ideje embereken 4-5 év. Ehhez képest ezt most nagy hirtelen be akarják vezetni.


Nemrég átestem egy súlyos, kétoldali tüdőgyulladás + tüdőembólia eseten (hogy Covid volt-e vagy sem, azt nem igazán lehet tudni), mégsem fogom beoltatni magam az oltással.

2020. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira bírom az olyan hozzá állást,mint a kérdező.

Túlsúly amúgy pont elég rizikó tényező.

Én be fogom magam oltatni.

2020. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Milyen hozzáállást?
2020. nov. 28. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Túlsúly amúgy pont elég rizikó tényező."


8-as, ne haragudj, de szerintem Te elég sok Müller Cecíliát hallgatsz.

Először az "idős, krónikus betegek" voltak a rizikó tényezők, aztán a túlsúlyosokat kezdték "előtérbe helyezni", aztán most már a dohányosok is "veszélyeztetett csoport" lett.


Valamit mindig ki kell találni...

2020. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!