Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valahogy vissza lehet szerezni...

Valahogy vissza lehet szerezni a pénzem?

Figyelt kérdés
Én hülye belementem egy dologba,láttam az interneten egy jó laptop hirdetést és felvettem a kapcsolatot az eladóval jó ideg kérdezgettem erről arról.Néztem,hogy hirdetett még más dolgokat is meg még került fel más is eladóként a fiókjába,én hülye megbeszéltem vele,hogy megvásárolnám a laptopot na nem egy űber drága de átutaltam a pénzt aztán ugye ma reggel feljöttem megnézni,hogy írt e és eltűnt az összes eladónak hirdetett terméke csak egy üres profilja maradt annyi van,hogy egy név és egy bankszámlaszám.Az utaláskor lementettem az átutalási értesítőt meg anno a közleménybe bele írtam a nevem meg a laptop típusát.Mehetek valamerre ezzel a z üggyel vagy bebuktam az egészet?

2020. nov. 28. 13:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%

Teszel szepen egy feljelentest, ismeretlen tettes ellen, csalasert. A bankszamlaszam alapjan ugyis megtalaljak.


Mondjuk aki ilyen h*lye hogy ismeretlennek atutal barmennyi penzt elore annak ellenere, hogy minden hirdetesi oldal nagy piros betukkel figyelmeztet az ilyen csalasokra, az megerdemli. A sajat kapzsisagod aldozata vagy.

2020. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

1/


Figyelj nem kértem kioktatást bárkivel előfurdalhatnak dolgok az életben ha nem is ez akkor más,minden ember hibázik néha.És ez nem kapzsiságból történt de mindegy neked ez úgy is magas lenne.Mikor lenéztél és hibázol jussak majd eszedbe...

2020. nov. 28. 14:04
 3/30 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos előfordul, hogy olyan ban bízik meg az ember akiben nem kellett volna. Az a probléma, hogy sokan magukból indulnak ki. Egy átlag ember úgy gondoljak a 100%-os lebukás esélye elég nagy kockázat, ezért nekik eszükbe se jutna megpróbálkozni egy ilyen csalással. A másik oldalról sajnos ez csak szabálysértés, mivel eléggé megemelték az értékhatárokat. Így nem jár érte túl sok retorzió viszont annál több időt igényel a károsultak részéről az utána járás. Mindenképp tegyél feljelentést, hátha elég károsult össze jön, hogy bűncselekmény legyen az ügy.
2020. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
12%

Privát ismeretlennek SOHA nem utalunk előre, még 15 ft-ot sem!

Alapszabály.

2020. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

3/


Mindegy akkor hétfőn feljelentést teszek.

2020. nov. 28. 14:47
 6/30 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, a eddigi válaszolók a TÉNYEK ISMERETE NÉLKÜL ADTAK VÁLASZT, egyből feljelentést kiáltva.


Akkor most kezdjük elölről az egészet:

"láttam az interneten egy jó laptop hirdetést és felvettem a kapcsolatot az eladóval"


- HOL? MELYIK OLDALON?


"Néztem,hogy hirdetett még más dolgokat is meg még került fel más is eladóként a fiókjába"


Lehet, hogy a Vaterán láttad mindezt?

Vagy Facebook fiók?


"átutaltam a pénzt aztán ugye ma reggel feljöttem megnézni,hogy írt e és eltűnt az összes eladónak hirdetett terméke csak egy üres profilja maradt annyi van,hogy egy név és egy bankszámlaszám."


Sokat segítene, ha elárulnád, hogy melyik oldalról van szó, mert ha pl. a Vaterán, akkor az is lehet, hogy egyszerűen LEJÁRTAK AZ AUKCIÓI.


Ma reggel láttad az üres profilt?

És akkor honnan tudod, hogy nem fogja küldeni a laptopot???


Írtál már az eladónak, hogy mikor tudja feladni a laptopot?

Amúgy Blackk Friday van, még az is lehet, hogy egyszerűen csak megcsúszik a feladással.


Ne nevettesd már ki magad, nyilván a héten utaltál, azzal nem fog foglalkozni a rendőrség, hogy eltelt 2-3 nap és nem kaptál semmit.


Várj 2 hetet, közben kommunikálj az eladóval és ha 2 hét alatt nem válaszol és nem adja fel a csomagot, akkor kezdhetsz aggódni.


U.i: a válaszolóknak. "bírom az ilyent", hogy egyből menjen feljelenteni... :-(

2020. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

6/


Igazad van,nem írtam de a jófogás máskor is vásároltam már itt pont pl a napokban és meg is kaptam a terméket írtam már de mivel törölt mindent max a neve maradt fent az az egy szál így már az üzenet sem megy át ahogy elnéztem,próbáltam írni de rendre eltűnik az amit írtam mert valószínű a profil már inaktív.Hogyan kommunikáljak az eladóval,ha eltűnt?Meg van a bankszámlaszám meg a név aztán bemegyek a rendőrségre ha én pórul is járok de legalább mások ne járjanak így.Most szerinted várnom kéne?Úgy,hogy volt fent 5 terméke és ma reggelre mind eltűnt és semmi válasz hűlt helye mindennek?Hát hülye lennék ha várnék.

2020. nov. 28. 17:02
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért állj már meg egy pillanatra...

Még mindig nem írtad meg, hogy mikor utaltál, márpedig ez fontos.


Az, hogy valaki törli a hirdetéseit, még nem bűncselekmény.


Aztán: ez egy hirdető oldal, ahol direkt kihangsúlyozzák, hogy ne utalj előre. Mindegy, megtetted, de nem az az első lépés, hogy elrohanunk feljelenteni valakit, hanem az, hogy ha az eladót nem éred el, akkor írsz a Jófogás ügyfélszolgálatára és jelzed a dolgot, aztán vársz, hogy mit reagálnak.

Egyébként nem értem: email címet, telefonszámot nem is kértél?


AZT MEG HONNAN TUDOD, HOGY NEM ADTA FEL MÁR ESETLEG A LAPTOPODAT?


"Úgy,hogy volt fent 5 terméke és ma reggelre mind eltűnt és semmi válasz hűlt helye mindennek?"


Képzeld, van olyan, hogy megbetegszik valaki és leveszi a hirdetéseit, mert nem tud vele foglalkozni.

Egyszer egy vevőm tűnt el, s mint kiderült, hamarabb indult meg a szülés nála 2 héttel és kórházba került.

Szóval nem kell rögtön csalót kiáltani - bármi lehet a háttérben.

2020. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

8/


Na most vegyük át még egyszer jó, tegnap este felé történt az átutalás nos volt fent 5 terméke napok óta,és szerinted mikor én átutaltam hirtelen eladta az összes másik terméket?írtam a jófogásnak még ma leírtam mi,hogy smint automata válasz jött majd válaszolnak.Volt kint egy telefonszám de aztán vettem észre,hogy két ugyan olyan szám volt kint két hirdetésnékl is de csak a végén egy szám nem stimmelt,nos az egyiket meg próbáltam felhívni és ezen a számon előfizető nem kapcsolható..Aztán meg megbeszéltük írásban mihelyt feladja a laptopot kérem a feladási bizonylatot lefotózva de nem kaptam ma semmit sem és ahogy írtam elérhetetlen üzenetben is mert levette a hirdetéseket is.Ha neked ez nem bűncselekmény akkor tényleg én vagyok a hülye.Elismerem hibáztam bele futottam a szarságba pedig nem vagyok kezdő és ez valószínű egy jel az életemmel kapcsolatban.Szóval én jogosnak látom a rendőrségi feljelentést mert nyugtathatom magam napokig,hogy na majd biztos csak megkapom.Ha én eladok egy terméket akkor nem törlöm az összes többit aztán csá hanem max azt az egyet törlöm amit eladtam.

2020. nov. 28. 17:56
 10/30 A kérdező kommentje:

8/


Hát ez a fickó biztos,hogy nem fog szülni... de azt remélem,hogy a karma utoléri mint már volt egy ilyen dologra példa.Ha meg olyan "hirtelen" jött volna valami akkor nem úgy indult volna,hogy fent van 3 termékem aztán később fel rakok még vagy egyet aztán megint egyet meg változtatgatom az árakat egyszer le aztán fel kicsit.

2020. nov. 28. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!