Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mindenféle hatékonyságnövelő...

Mindenféle hatékonyságnövelő módszerek helyett nem volna egyszerűbb egy nagy faliújság, mint a pszichopata sorozatgyilkosoknak?

Figyelt kérdés

Kifejteném. Tudjátok, van itt mindenféle módszer, a jó öreg GTD, az agile meg scrum meg mindenféle megfejtések, gyakorlatilag részfeladatoktól életformáig csomó mindent kitaláltak és működtetnek sikerrel. És vagy te, akinek leginkább te számítasz (jó, kicsit pongyolán fogalmazva, mert igaz, rajtad keresztül, de számodra mégis mondjuk a családod jobban, mint te, de érted azért a lényeget). Neked elsősorban a saját magasztos meghatározásaid mentén kell a saját ideális megoldásaidat kifundálnod a saját, nem teljesen megoldottnak tekinthető dolgaidra (pl nem vagy eleget a gyermekeiddel, nem tűnik elégnek a te jó behatásod szemben a random bármilyenekkel). Neked főleg a saját nagyszerű álmaid kergetése lesz olyan, ami a legundorítóbb helyzetekben is ringben tart. Vagyis minimum "otthonra", de inkább valami egészen átfogóan, neked kell egy saját, jó mechanizmus, amivel végigmehetsz a vágytól az ötleten át egészen az "elkövetésig", és még utána gyönyörködhetsz is a múlt dicső eredményein, ha éppen úgy tartja kedved (naaa, legalább pár komolyabbon meg szebben!)


Erre mintha kínálkozna az a mindenféle újságcikk kivágásokkal meg elkapott fotókkal, béna rajzokkal meg elsietett feljegyzésekkel tarkára pakolt fal, amit a filmekben csak a sorozatgyilkosok és az üldözőik alkalmaznak, különböző műfajban és eredményességgel...


De mondjuk egy minimalista, teljesen lényegcentrikus, a ránézésre könnyű megfejthetőség és az egy áttekintéssel teljes kép alapelvei mentén felépített faliújságos élettérkép egészen jó módnak tűnik arra, hogy - bocs a szóismétlésért - összeálljon a kép, tudd pontosan a dolgod, tudd táplálni a cselekvés erejét anélkül, hogy nagyon össze kéne szedned a gondolataidat, amikor épp a tettek mezején vagy. Így már talán nem tűnik akkora pszichócuccnak, persze nem mintha ez a kiadós járványmóka nagy, ámuló vendégseregekkel kecsegtetne féltve őrzött agylenyomatodat rejtő dolgozószobád mélyén, egy nagy, súlyos függöny alatt... :)


Komolyra fordítva: találkozott valaki hasonló módszerrel (így könyvben vagy ilyesmi)? Szerintetek ti tudnátok hasznát venni egy ilyen "sötét kis titoknak"? :)


2020. nov. 30. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én használtam hasonlót, semmi sötét titok nem volt benne. Az volt a célom, hogy országos bajnok legyek a sportágamban. Nyomtattam 10 A4es oldalt, amire a nevem volt írva é az, hogy országos bajnok vagy I. hely. Kitettem mindenhová: a hűtőre, a fürdőben a tükörre, az ágyam mellé stb. Aztán megcsináltam, országos bajnok lettem. Meg aztán még kétszer.
2020. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Esküszöm elolvasom, ha valami olvasható nyelven írod le, de ez a modoros szöveg szar tagolással olvashatatlan. Gondolom, valami life coach vagy...
2020. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Erről jut eszembe: tudod kik használnak ilyeneket? Az MLMesek! Akiknél én jártam, ott volt egy faliújságja a csapatnak, bárki kitehette rá a célját, és akkor hetente referálhatott róla, hogy a héten mit tett, hogy elérje. Persze úgy kellett tenni érte, hogy szervezel be embereket magad alá. Ha nem hoztál embert, akkor meg a szemedre hányták, hogy nem veszed komolyan a célodat. Az a faliújság tele volt sportautókkal meg pálmafás képekkel. Rém kellemetlen volt az egész.


1es voltam

2020. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

A kettesnek abban igaza volt, hogy ez tipikusan egy olyan ember szövege, aki azt hiszi, jól ír, de az olvasása közben engem a szekunder szégyen fojtogat.


Mindegy, azért kihámoztam, mit akarsz mondani.


Még mindig 1es

2020. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehet túl sok könyvet olvasok, le kéne már darálni mindet a picsába.
2020. nov. 30. 22:10
 6/13 anonim ***** válasza:

5, én olvasok túl sok könyvet...kb havi 20-30-at.

És mégis tudok értelmesen írni, nem ilyen agyament kifejezésekkel, szóismétlések tömkelegével, rossu mondattagolással...


"Neked elsősorban a saját magasztos meghatározásaid mentén kell a saját ideális megoldásaidat kifundálnod a saját, nem teljesen megoldottnak tekinthető dolgaidra (pl nem vagy eleget a gyermekeiddel, nem tűnik elégnek a te jó behatásod szemben a random bármilyenekkel)." Most egész őszintén, szerinted ennek a "mondatnak" van értelme?


Ez nem választékos, nem arra utal, hogy olvasott vagy, csak egyszerűen egy értelmetlen katyvasz...

2020. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Olvasol, de láthatóan semmi nem ragad rád belőle. Egy helyen állná meg a helyét ez az iromány, a modoros blogon. De oda meg nem elég vicces.
2020. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6 szerintem ne fáradj, ha azt a mondatot se sikerült értelmezned. Itt összesen ti vagytok kevesek ahhoz, hogy felfogjatok pár keresetlen mondatot, nem kell ezt túlmisztifikálni. Mások meg élőszóban, kapásból értik. Mi lehet a titkuk szerintetek?
2020. dec. 1. 14:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom részegek. Mert ez az agymenés max egy sör mellett férne el.
2020. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Fogd fel, hogy csak te nem érted.
2020. dec. 1. 14:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!